Фото з мережі Інтернет
Потяг "Антонівка - Зарічне" ("поліський трамвай" чи "кукушка" як його ще часто називають) колись вважався найдовшою в Європі вузькоколійкою, що здійснює пасажирські перевезення. У березні 2020 року він перестав їздити нібито через епідемію коронавірусної хвороби.

Небайдужі, намагаючись відновити роботу потягу, свого часу навіть реєстрували про це петицію. Проте підписали її трохи більше тисячі людей із необхідних 25 тисяч. В "Укрзалізниці" ж тим часом регулярно видають приписи про те, що потяг страшенно збитковий.

Але, оскільки "кукушка"- не лише транспортний засіб, а й історична та культурна цінність краю, місцеві активісти не покладають надії відродити її курсування. Нині триває чергова така спроба. Про це пише Район.Вараш.

Представники влади та громадськості, об'єднавшись і заручившись підтримкою Регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою" у Рівненській області, розробили та подали заявку на обласний проєкт, яка, на їхню думку, має всі шанси привернути увагу до вузькоколійки.

Під час чергової зустрічі, що відбулась 3 лютого, команда активістів поспілкувалась з колегами із Гайворонської громади на Кіровоградщині, що свого часу також пережили подібний занепад залізниці, але змогли її відродити - нині там влаштовують ретро-тури для іноземців.

Активісти запевняють, що крайня зустріч надихнула їх на іще один монопроєкт.

"Ми побачили ще один реальний шанс привернути увагу до проблеми вузькоколійки. Це може стати цілим транскордонним проєктом", – коментує заступниця голови Зарічненської громади Вікторія Ніколайчук.

Читайте також: У Дубні через ремонт перекрили залізничний переїзд