
Яке сьогодні свято в Україні і світі
7 лютого в Україні святкують День масажиста. В офіційному календарі українських свят ця подія з’явилася лише 2018 року. Затвердило її Всеукраїнське об’єднання фахівців масажу, а ініціаторами створення нового свята стали різноманітні громадські організації та провідні установи в сферах медицини, масажу, оздоровлення. Головною метою заходу є відзначення всіх тих, хто займається цією непростою, але корисною справою. Цікавий факт: вперше позитивний вплив на людський організм за допомогою рук описати індійці і китайці. Сталося це близько 3 тисяч років до нашої ери. А першими українськими містами, де почали XX століття вивчати масаж, стали Харків та Одеса.
А в світі 7 лютого святкують День народження вогнегасника. Саме цього дня 1863 року в США (штат Вірджинія) був запатентований перший вогнегасник. Тогочасний протипожежний засіб був більше схожий на велику чашу, але з часом його форма змінилася і стала нагадувати сучасну.
Вогнегасник – це технічний засіб, в якому під тиском міститься вогнегасна речовина. Завдяки його продуманій конструкції та вазі людина може самостійно переміщувати і використовувати засіб в разі потреби. Нині існує 5 різновидів вогнегасників, в залежності від вогнегасної речовини: водний, порошковий, аерозольний, повітряно-пінний, вуглекислотний.
Яке сьогодні церковне свято?
7 лютого в церковному календарі – день пам’яті святителя Григорія Богослова. Народився святитель в місті Аріанзе (південна Кападокія) близько 329 року. Його матір’ю була свята Нона, яка походила з благочестивої та знатної християнської сім’ї. Також її двоюрідним братом був святитель Амфілохій, єпископ Іконійський. Батько – багатий землевласник Григорій Аріанзський. До одруження він належав до сім’ї, яка входила до юдейської секти, але пізніше, під впливом дружини увірував в Христа.
Ще до народження їхній син був обіцяний на служіння Господу. А тому з самого його народження Григорія навчали у глибокій вірі в Христа. Блискучу освіту отримав і його молодший брат Кесарій. Зокрема з хлопчиками займався єпископ Іконійський, їхній дядько.
Ще в юності Григорій пообіцяв прийняти обітницю чистоти та цнотливості. А щоб завершити свою освіту, відправився до Афін, де зустрівся з Василієм Великим. Провів Григорій в Афінах 6 років.
374 року померли його батьки, тоді він відправився до Селевкії Ісаврійської, де служив при церкві святої великомучениці Текли. Особливо сильно він піклувався в ті роки про престарілих та хворих. Коли помер його друг Василій Великий, Григорій подався в Константинополь. Там він боровся з єресю Македонія, який заперечував Божество Святого Духа. Там Григорій Богослов став Патріархом Константинопольским. Сталося це 381 року.
Однак таке рішення II Вселенського Собору викликало невдоволення з боку Македонських та Єгипетських єпископів. І тому Григорій вирішив піти з Константинополя. Повернувшись в рідне місто, він зайнявся чернечими справами. Наприклад, ходив босоніж, носив лише один одяг та спав на землі. Помер Григорій Богослов 25 січня 389 року.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 7 лютого
Які сьогодні іменини: Анатолій, Олександр, Віталій, Борис, Вольдемар, Володимир, Дмитро, Григорій, Степан, Петро, Пилип, Фелікс.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:
- дивилися, який сьогодні день: сильний снігопад на ранню весну;
- яка 7 лютого погода з ранку до обіду, такою буде і перша половина наступної зими;
- а ось погода з 12 ранку і до вечора вказує на погоду в другій половині наступної зими;
- якщо 7 лютого випав сніг, то наступна зима пізньою буде;
- почорніла діброва до відлиги;
- з дахів дзвенить капель буде мороз;
- зранку 7 лютого співає синиця до похолодання.
В народі 7 лютого називали “Григоріїв день”, а ще “Григорія Зимовказника”. Вважали, що цього дня потрібно робити добрі справи, але не хизуватися ними. Чим більше добрих справ, тим більше шансів на порятунок душі після смерті. А ще існувала прикмета: “якщо 7 лютого розлити молоко, значить буде гарна звістка”. Також вірили, що цей день буде добрим для одинаків. Вірили, якщо 7 лютого помолитися, то скоро знайдеш свою другу половинку. Ще казали, що цього дня все сказане збувається, а тому намагалися ставитися до слів обережно.