Фото з мережі Інтернет
А інші показники забруднення довкілля регіону загалом низькі.

Рівненська область увійшла у п’ятірку Всеукраїнського екологічного рейтингу областей. Про це пише журнал Фокус.

"Відчутною проблемою Рівненщини є обсяг забруднених стічних вод, що складає 747,4 куб. м/кв. км - на рівні середнього значення по країні, у той час як інші показники забруднення довкілля регіону загалом низькі. Це призводить, зокрема, до погіршення стану води в місцевих річках, на що також впливає господарське використання водоохоронних зон", - зазначили у журналі.

За даними Держекоінспекції, у вересні 2021 року вміст азоту нітритного в річці Усті перевищував норму більш ніж у шість разів, забруднені також інші річки. В області діє програма очищення річок до 2025 року, проте виконується мляво: минулого року адміністрація відзвітувала лише про створення проєктно-кошторисної документації.

"Рівненський водоканал веде перемовини про отримання кредиту на будівництво нових очисних споруд. Однак очисні споруди майже всіх міст області працюють неналежним чином", - додав Андрій Мартинюк, голова природоохоронної ГО "Екоклуб" у Рівному.

Він додав, що для регіону також актуальні техногенні фактори, оскільки великими забруднювачами довкілля є завод "Рівнеазот", Костопільський завод скловиробів. Крім того, третій рік поспіль активісти протестують проти побудови деревообробного заводу "Кроноспан" у Городку. "Компанія планує переробляти більше 20% усієї деревини, що зрізається в Україні. Це може нести загрозу для здоров’я місцевих мешканців і для збереження лісів. Місцева влада погодила будівництво.

Випередила Рівненщину у Всеукраїнському екологічному рейтингу областей Волинська область. Вона зайняла четверте місце. Закарпатська область - третє місце, Чернівецька - друге. А найбільш елеколічною областю стала Житомирська.

Читайте також: Рівненщина чекає на доставку ліків від COVID-19