Фото ілюстративне
17 січня 2022 року – понеділок. В церковному календарі – Собор 70 апостолів. В народному календарі – Феоктистів день. Цього дня 1773 року Джеймс Кук з екіпажем свого корабля стають першими європейцями, які пропливають південніше Південного полярного кола, а 1920 року в США приймають “Сухий закон”, який забороняв продаж, виробництво та транспортування алкоголю.

До Нового року залишилось 348 днів.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

17 січня святкують День дитячих винаходів. Дату обрали на честь дня народження винахідника, науковця, публіциста та громадського діяча Бена Франкліна. Будучи 12-літнім підлітком він створив свій перший винахід. А саме – наручні ласти для плавання.

Як ви гадаєте, що може поєднувати такі речі, як шрифт Брайля, паперовий пакет, навушники з хутра, калькулятор та водні лижі? Всі ці речі колись винайшли діти. Кожного року велика кількість маленьких винахідників будують роботів, розробляють ігри, вигадують різноманітні механізми. Саме тому так важливо підтримати дітей, які намагаються зробити цей світ зручнішим та кращим.

Також 17 січня святкують Міжнародний день канатної дороги. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1871 року був виданий патент на канатну дорогу. Проєкт заснував американець британського походження Ендрю Сміт Голідей, а головним інженером став Вільям Еппелшмеймер. Цим людям знадобилося 2 роки, щоб збудувати вагончики, які за допомогою спеціального механізму кріпляться на міцні шахтарські канати. Перша канатна дорога була названа Clay Street Hill Railroad в Сан-Франциско, а її пасажирами стали мешканці міста. Відкрилася вона 1 вересня 1873 року.

Щорічно в США третій понеділок січня присвячений Дню Мартіна Лютера Кінга. 2022 року він припадає на 17 січня. Цього дня вшановують пам’ять видатного лідера руху за права афроамериканців. Закон про запровадження такої важливої для американського народу події було підписано ще 1983 року, але вперше пам’ятні заходи відбулися лише через 3 роки. Деякі штати перші роки називали цей день по-різному. Аж поки 2000 року не з’явилася офіційна назва.

Мартін Лютер Кінг народився 15 січня 1929 року в місті Атланта (штат Джорджия). Коли закінчив навчання вирішив піти по стопам свого батька-священника. Працював пастором у сусідньому штаті Алабама.

Боротися за рівні права Мартін почав в грудні 1955 року. Саме тоді він очолює акцію протесту проти расизму щодо темношкірих людей в місцевому транспорті. До кінця свого життя Кінг бореться за свободу та рівність всіх людей. При чому виключно мирними способами. Життя Мартіна Лютера Кінга обірвалося під час страйку працівників в штаті Теннессі, де його знайшла снайперська куля. Йому було лише 39 років.

А ще 17 січня святкують Міжнародний день наставництва. Запровадили це свято 2017 року і присвятили дню народження Мухаммеда Алі, який був видатним громадським діячем та боксером. Головна мета свята – сприяти глобальному порозумінню та підтримувати наставницький рух в кожній країні світу. Силу наставництва і його позитивний вплив на життя людей можна оцінити на прикладі діяльності саме Мухаммеда Алі.

Яке сьогодні свято ще в світі:

  • День повного місяця в Навам (Шрі-Ланка);
  • День прощення себе за невиконання новорічних обіцянок;
  • Національний день “Пізнай краще свого покупця” в США.

Яке сьогодні, 17 січня, церковне свято

17 січня в церковному календарі – день вшанування Собору 70 святих апостолів. Ця подія була створена для того, щоб запобігти незгоди в шануванні святих апостолів, а також нагадати вірянам, що кожен з них є рівноправним.

Христос перед останньою своєю проповіддю у Галілеї, обрав 70 апостолів, які мали тимчасове призначення стати “вісниками”. Саме вони повинні були розповсюдити по світу благу вість про прихід Христа. Ходили апостоли по двоє і проповідували Євангеліє в усіх містах, які відвідували.

В Собор 70 святих апостолів входять ті, хто бачив Христа або чув про нього, а також їхніх послідовників. Дехто з них були учнями 12 апостолів і часто супроводжували їх. За проповіді та християнську віру багато апостолів були заарештовані та померли в страшних муках.

Коли зійшов Святий Дух, то 70 апостолів почали проповідувати. А головна їхня заслуга в тому, що саме вони започаткували шанування Святої Трійці.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 17 січня

Сьогодні іменини святкують: Олександр, Марк, Денис, Павло, Степан і Яків.

Народні прикмети і традиції на 17 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який сьогодні день: на деревах багато снігу, прийдешній рік вдалим для бджолярів буде;
  • повний місяць і чисте небо вказують на сильну повінь навесні;
  • якщо 17 січня в печі слабка тяга, буде волога погода, а якщо сильна, то прийдуть морози;
  • небо безхмарне до затяжних морозів;
  • почути 17 січня крик лисиці до негоди;
  • якщо зоря червона, буде вітер.

Джерело: ТСН

Читайте також: У Рівному відбудеться нічна театралізована екскурсія