Це означає, що місцеві мешканці безкоштовно зможуть відвідувати воркшопи про те, як користуватися найпопулярнішими онлайн-послугами. Вони відбуватимуться на базі місцевих бібліотек. Учасниками таких «цифрових» занять можуть стати всі бажаючі, незалежно від віку.
Тим часом з моменту старту проєкту тематика воркшопів розширилася. Так, окрім оплати «комуналки» через інтернет, запису до лікаря у такому ж режимі, купівлі квитків, сервісів відеотелефонії, людей консультуватимуть і щодо генерації COVID-сертифікатів та отримання 1000 гривень від держави в рамках програми «єПідтримка».
«Це один із найпозитивніших проєктів, над яким ми працювали минулого року. Він справді добре сприймається і має хороші результати. Взагалі «Цифра в кишені» спрямована на те, щоб навчити якомога ширшу аудиторію людей різного віку користуватися найактуальнішими онлайн-послугами, у тому числі й державними. Адже це економить і час, і гроші, - пояснила заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. – Перед початком проєкту ми проводили опитування жителів громад щодо того, які цифрові навички є для них найбільш важливими. Власне, за цими даними і формували програму навчань. Однак зараз ситуація дещо змінилася: люди потребують консультацій щодо COVID-сертифікатів та отримання 1000 за вакцинацію. Тож наші цифрові тренери пройшли спеціальну підготовку і допомагатимуть в таких питаннях».
Нагадаємо, «Цифра в кишені» є спільним проєктом Рівненської ОДА та мережі бібліотек. На сьогодні він реалізовується вже в 10 громадах: Володимирецькій, Гощанській, Дубенській, Сарненській, Здолбунівській, які стали пілотними, а також Острозькій, Клеванській, Малинській, Антонівській та Тараканівській.
У планах – розширити географію таких навчань на всю область.
За інформацією Рівненської ОДА.
Читайте також: Громади Рівненщини отримали 375 мільйонів гривень субвенції для компенсації різниці в тарифах