Це сучасний освітній простір, де учні підвищуватимуть підготовку за професіями: покрівельник, монтажник систем вентиляції та кондиціонування, ремонтник висотних частин будинків, реставратор декоративних штукатурок, вишкомонтажник та інші.
Запит саме на ці професії останній часом надзвичайно великий, наголошує голова ОДА Віталій Коваль. Промислові альпіністи - затребувані фахівці на будівництві по всій країні.
«Це вже 29-й навчально-практичний центр на Рівненщині. Але відкриття саме цього центру, напевно, чекали чи не найбільше. У 2022 році в Україні стартує масштабна програма «Велика термомодернізація», яка буде профінансована з держбюджету на 100 мільярдів гривень. Глобальна ціль програми за три роки – зменшити удвічі споживання газу у приватному секторі. Тому ті абітурієнти, які будуть навчатися тут і отримають, наприклад професію «спеціаліст із термомодернізації» не просто виконуватимуть будівельні роботи, а практично долучаться до впровадження енергонезалежності країни», – зауважив Віталій Коваль.
Очільник області додав, що навчально-практичний центр «Сучасні висотні роботи в будівництві» став ще одним кроком втілення проєкту «Rivne work hub», відповідно до якого змінюють регіональне замовлення до потреб ринку праці.
Вартість проєкту – майже 3,4 млн гривень, з них 1,8 млн – кошти державної субвенції, 1,3 млн бюджет м. Рівне, ще 274 тисячі грн – власні кошти закладу.
Серед закупленного обладнання - будівельна люлька, вишка-тура, автогідропідйомник, різноманітне спорядження для промислового альпінізму.
Використання сучасних будівельних технологій у практичній частині навчання забезпечить високий рівень підготовки затребуваних фахівців.
«Відкриття подібних центрів є черговим підтвердженням того, що ми рухаємося вперед, і не зупиняємося на досягнутому. Професійна освіта в регіоні розвивається і за нею майбутнє. Через те, що навчально-практичні центри Рівненщини оснащені сучасним, найновітнішим обладнанням нас знають за кордоном», – розповів директор департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.
Як розповів директор закладу Ігор Стрижеус, заклад здійснює підготовку робітників усього спектру будівельних робіт. Він додав, що за останні три роки Вищим професійним училищем №1 було підготовлено 678 кваліфікованих робітників будівельної галузі.
До слова, ВПУ №1 – вдалий приклад синергії між освітою та бізнесом. Тут вже працюють навчально-практичні центри «КНАУФ» та «Снєжка».
Читайте також: На Рівненщині перевірятимуть ковідні лікарні на дотримання протипожежних заходів (ВІДЕО)