До слова, з початку року піротехнічним підрозділом ГУ ДСНС з початку року було знищено 3385 боєприпасів часів Першої та Другої світових війн.
Рятувальники застерігають: вибухонебезпечні предмети можуть знаходитися всюди, де проходили бої в часи Другої світової: теперішні поля, городи, ліси, парки, водоймища, будинки, підвали інші місця, а також на території колишніх артилерійських й авіаційних полігонів. Усі ці предмети становлять для людей величезну небезпеку.
У випадку виявлення вибухонебезпечного чи зовнішньо схожого на нього предмета необхідно: при проведенні земляних чи інших робіт – негайно зупинити їх.
- Категорично забороняється: брати їх в руки, наносити по них будь-які удари, намагатися їх розібрати, переносити чи перекочувати з місця на місце, кидати у вогонь чи розкладати багаття неподалік, збирати й здавати ВНП на металобрухт.
- Добре запам’ятати місце виявлення знахідки. Встановити попереджувальні знаки чи огородження.
- Негайно повідомити про небезпечну знахідку по телефону «101» рятувальну службу. Для облаштування огородження можна використати різноманітні матеріали, що знаходяться під рукою (жердини, палиці, мотузки, дріт, шматки матеріалу, каміння, ґрунт й інші).
Після вашого повідомлення спеціалісти ДСНС вилучать та знешкодять небезпечну знахідку.
Читайте також: У Радивилові горів 12-квартирний житловий будинок (ФОТО)