Джерело: Рівненська облдержадміністрація
Оновлений парк шкільних автобусів, ноутбуки для вчителів та «Велике будівництво» дитсадків. З такими і не лише здобутками завершують 2021 рік освітяни Рівненщини.

Так, у рамках програми Президента України «Велике будівництво» у 2021 році виконувалися будівельні роботи закладів загальної середньої освіти у селах Цепцевичі та Борбин, дитсадків Рівного та смт Мізоч. Введено в експлуатацію дошкільний навчальний заклад в Горбакові.

Завдяки субвенції з держбюджету на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» у 2021 році проведено капітальний ремонт Оженинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, реконструкцію Дубровицького НВК «Ліцей-школа» та будівлі початкових класів Немовицького ліцею.

У 2021 році на Рівненщині розпочали впровадження пілоту Державного стандарту базової середньої освіти у 6 школах області. Такий пілот дасть можливість продовжити набутки «Нової української школи».

Цьогоріч в області продовжували втілювати реформу системи шкільного харчування. За 2021 рік придбано 744 одиниці обладнання для харчоблоків 98 закладів загальної середньої освіти на суму 17,7 млн грн. Проведено ремонти 36 харчоблоків на суму 1,87 млн грн. 78% шкіл області частково чи у повній мірі перейшли на оновлене меню (за збірником Євгена Клопотенка).

В освітніх закладах тривають проекти, спрямовані на досягнення безбар'єрності. Так, цьогоріч інклюзивне навчання організували у 350 школах області. Ним охоплено 1565 учнів. Також працює 29 інклюзивно-ресурсних центрів. Щоб забезпечити безбар’єрність, у закладах освіти також облаштовано 434 пандуси, 194 поручні, 3 ліфти, 35 спеціальних туалетних кімнат для дітей із особливими освітніми потребами.

За кошти цільової освітньої субвенції та співфінансування територіальних громад придбано 17 шкільних автобусів.

Цьогоріч Рівненська область отримала 2544 ноутбуки для освітян. Їх вже розподілили серед майже півтисячі навчальних закладів. Техніку закупили в рамках спільного проєкту Міністерства цифрової трансформації та Міністерства освіти і науки України «Ноутбук кожному вчителю».

У професійній освіті Рівненщини до кінця 2021 року буде оснащений 30-й навчально-практичний центр. У закладах реалізується близько 10 міжнародних грантових проєктів. У форматі роботодавець – центр зайнятості – освіта реалізується проект «Rivneworkhub», ініційований головою ОДА Віталієм Ковалем.

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти цьогоріч здійснив підвищення кваліфікації більше 19 тисяч педагогічних працівників. За словами ректорки закладу Алли Черній, навчання відбувалося на основі 91 освітньої програми підвищення кваліфікації. Окрім того, здійснено підготовку 92 тренерів-педагогів, 1541 вчителя початкової школи та 665 асистентів учителів.

Нагадаємо, на Рівненщині мережа дитсадків складається із 1088 закладів , загальної середньої – 553, позашкільної – 54, професійної (професійно-технічної) – 24, вищої та фахової передвищої – 34.

Читайте також: На Рівненщині соцзаклади усіх громад-учасниць проєкту «Інтернет-субвенція» під’єднали до мережі