Урочисту церемонію «Герої спортивного року Рівненщини» проводять одинадцятий рік поспіль. Його організатори – відділення Національного олімпійського комітету України в області та Рівненська ОДА.
Так, в номінації «Найкращий спортсмен року» відзначено двох спортсменів – Михайла Романчука та Олега Омельчука. І саме вони вперше в історії Рівненської області вибороли олімпійські медалі. Михайло Романчук – срібло і бронзу. Олег Омельчук – бронзу.
«Найкращою спортсменкою року» стала Анастасія Новосад – призерка кубків світу з фрістайлу, учасниця ХХІV Олімпійських зимових ігор, які відбудуться в лютому наступного року у Пекіні.
«Кращими тренерами року» визнано двох тренерів наших олімпійських призерів. А саме: Петра Нагорного та Сергія Бондаря.
Більшістю голосів переможцем в номінації «Найкраща команда року» став народний клуб «Верес-Рівне».
«Сенсацією року» визнано Олександра Гудиму – чемпіона Європи з маунтенбайку серед юніорів. Причому це досягнення в цьому виді спорту відбулося вперше в історії України.
В номінації «Найкращий спортивний організатор» перевагу віддали Сергію Головні – голові правління громадської організації «Клуб вболівальників Рівненського спідвею», організатору чемпіонату Європи зі спідвею серед юнаків, а також багатьох інших міжнародних змагань зі спідвею.
У номінації «Сильні духом» кращим визнано Миколу Синюка – Заслуженого майстра спорту України з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.
Переможцем у номінації «Спортивна слава Рівненщини» визнано Андрія Демчука – учасника Олімпійських ігор 2000 року у м. Сіднеї (Австралія).
У номінації «Разом із олімпійцями» визнано спортсмена, який після трирічної перерви, повернувся в спорт та за два місяці виборов звання чемпіона Європи та чемпіона світу з армспорту. Це Олег Жох.
Громадська спілка «Баскетбольний клуб «Рівне» стала переможцем номінації «Народний вибір».
У номінації «Чесна гра» визнано жіночий волейбольний клуб «Регіна – МЕГУ».
«Кращим спортсменом області з паралімпійських видів спорту» визнано Заслуженого майстра спорту України з дзюдо Олександра Назаренка – бронзового призера XVI літніх Паралімпійських ігор, дворазового переможця кубків світу в містах Анталія (Туреччина) та Баку (Азербайджан), чемпіона України.
В номінації «Кращий спортсмен Рівненської області з дефлімпійських видів спорту» визнано Катерину Шепелюк – Заслуженого майстра спорту України з дзюдо, чемпіонку світу в особистих змаганнях серед жінок, чемпіонку світу у командних змаганнях, чемпіонку України.
«Паралімпійською надією Рівненщини» стала майстер спорту України з пауерліфтингу Дар’я Кобилинська – чемпіонка світу серед юніорок, чемпіонка України серед жінок та серед юніорок. Дар’я встановила 3 юніорські рекорди України.
У номінації «Кращий тренер Рівненської області з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту» визнано Заслуженого тренера України з дзюдо Михайла Романкевича, У цьому році його вихованці вибороли 1 срібну та 3 бронзових медалі на XVI літніх Паралімпійських іграх, 14 медалей на кубках світу. Михайло Якович є головним тренером Національної збірної команди України з дзюдо серед спортсменів з порушеннями зору.
У номінації «Кращий тренер Рівненської області з видів спорту осіб з інвалідністю, що не входять до програми Паралімпійських та Дефлімпійських ігор» визнано Заслуженого тренера України з пауерліфтингу Вадима Полюховича. У 2021 році його вихованці вибороли 14 медалей на чемпіонаті світу, 14 медалей на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу та встановили 6 рекордів світу та 8 рекордів України.
Також під час урочистостей відзначено кращих спортсменів і тренерів з олімпійських неолімпійських видів спорту а також меценатів галузі.
За інформацією Рівненської ОДА.
Читайте також: Рівненські призери Олімпійських ігор 2020 увійшли в ТОП-20 найкращих атлетів України