Фото ілюстративне
12 грудня 2021 року – неділя. В цей день в 1901 році італійський винахідник і фізик Гульємо Марконі проводить перший вдалий сеанс трансатлантичного радіозв’язку, а в 1990 році ЮНЕСКО вносить до списку Світової спадщини перший український об’єкт під назвою “Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра”.

До Нового року залишилося 19 днів.

Яке сьогодні, 12 грудня, церковне свято

12 грудня за релігійним календарем – день пам’яті святого мученика Парамона Віфінського. Він, а з ним також 370 інших мучеників постраждали за віру в Христа в 250 році під час правління імператора Декія.

Правитель заточив 370 мучеників у темницю та тортурами примушував відректися від своєї віри та вклонитися язичницьким ідолам. Парамон був місцевим жителем, який побачив муки християн і відкрито став проти жорстокості імператора та визнав віру в Єдиного Істинного Бога. Після цього його разом з іншими християнами піддали смерті.

Яке сьогодні ще свято буде у світі:

  • День Кандзі в Японії (Кандзі – китайські ієрогліфи, які використовують в сучасній японській писемності);
  • День дзвону в дзвіночок в США;
  • День пуансетії або молочаю красивого;
  • День штату Пенсільванія в США;
  • Ескалада в Женеві.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 12 грудня

Сьогодні іменини святкують: Данило, Парамон, Олександр, Сергій, Денис, Микола, Іван.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

В другу неділю грудня в Україні святкують День благодійності. Цього року він припадає на 12 грудня. Це національне свято, метою якого є підтримка милосердя на різних рівнях відповідальності. Було запроваджено указом Президента України Віктора Ющенко в 2007 році. Останні роки в нашій країні різноманітні представники бізнесу виявляються зацікавленість в доброчинності. Постійно з’являються нові організації, які збирають кошти для нужденних. Однією з найбільших благодійних структур в Україні є Українська Біржа Благодійності. На її базі було створено онлайн-платформу, де кожен може пожертвувати кошти на добрі справи.

12 грудня щорічно у світі – Всесвітній день загального медичного забезпечення. Здоров’я – найважливіший аспект людського життя. Тому Міжнародною спільнотою створюються всі умови для того, щоб кожен мав доступ до своєчасної медичної допомоги. Всесвітній день загального медичного забезпечення був створений з метою зробити все можливе, аби в усіх країнах люди мали змогу отримати доступ до потрібних ліків.

Стан медичного забезпечення в світі щороку все більше хвилює Всесвітню організацію здоров’я. Тому цей день святкується на офіційному рівні під егідою ВООЗ з 2018 року.

В другу неділю грудня – Світовий день запалених свічок (Worldwide Candle Lighting Day). Цього року він припадає на 12 грудня. Подію присвячують пам’яті померлих дітей, адже полум’я свічки є символом душі. Започаткували пам’ятну дату в США в 1997 році. Вперше цей день проводили як невеликий інтернет-захід на честь тих дітей, життя яких трагічно обірвалося.

Традиційно в Світовий день запалених свічок о 19.00 годині за місцевим часом люди запалюють свічку, як знак того, що пам’ять про померлих дітей живе вічно.

12 грудня також святкують Міжнародний день нейтралітету. Свято було започатковано Організацією Об’єднаних Націй в 2017 році. Цього дня проводяться найрізноманітніші заходи для кращої обізнаності суспільства щодо цієї теми.

Нейтралітетом називають позицію країни, коли вона відмовляється від участі у воєнних діях. Така позиція допоможе зміцнити мир в усьому світі, а також налагодити дружні взаємовідносини між різними країнами.

У другу неділю грудня святкується Всесвітній день хорового співу, або День хору. Цього року він припадає на 12 грудня. До цього дня хорові колективи організовують різноманітні концерти, щоб розповсюдити своє мистецтво. На сьогоднішній день хорове мистецтво вважається найпопулярнішим видом музики. Воно бере початок ще з часів Стародавньої Греції. Цей вид співу допомагає розвинути слух, пам’ять та інтонацію. Хор також об’єднує людей, виховує в них комунікативні риси характеру.

12 грудня святкують Міжнародний день “Хеві-метал” (International Day of Heavy Metal). Це досить цікаве свято, яке дуже поважають всі шанувальники цього жанру музики. З’явився він у 60-70-х роках минулого сторіччя. Першими колективами стали Deep Purple, Led Zeppelin та інші. Запроваджене це свято за ініціативою британця Айрона Метью Коллінза, який був завзятим шанувальником хеві-метал. Дату чоловік вибрав так, щоб вона легко запам'ятовувалась.

Народні прикмети і традиції 12 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо зоря червона, то грудень буде ясним;
  • якщо замітає сніг, то така погода буде триматися ще цілий тиждень;
  • якщо 12 грудня багато снігу, наступного року буде гарний врожай;
  • немає снігу – наступні 7 днів чекайте морозів;
  • якщо 12 грудня яскраві зірки – буде мороз, а якщо тьмяні, чекайте потепління.

Джерело: ТСН

Читайте також: Жителям Рівненщини нагадують про штрафи за самовільно зрубані ялинки