701 пацієнт із ковідом був госпіталізований у Рівненській області з липня по вересень 2021 року. З них 328 у легкому стані, 347 у середньому та 26 - важкому. За їх лікування НСЗУ заплатила більше 25,9 млн грн 8 лікарням області. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 30 медичних команд.
Станом на сьогодні в області вже 19 лікарень мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять у визначений перелік для госпіталізації та відповідають вимогам.
Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.
Зокрема, безоплатними є:
- огляд, тестування на COVID-19;
- вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
- вся діагностика та аналізи;
- ліки та знеболення.
Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.
За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в області провакциновано 118 870 осіб, з них двома дозами 82 334.
За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Рівненської області отримали 7,2 млн грн.
Для того, щоб щепитися від COVID-19 не потрібна декларація з сімейним лікарем. Пройти вакцинацію від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення.
Читайте також: Вакциновані жителі Рівненщині зможуть витратити тисячу на купівлю книг