Осінь – не лише природний перехід від літа до зими, але й період загострення хронічних захворювань. Зміна погоди – це стрес для організму, саме вона виявляє тригерні зони, больові точки нашого тіла.

Уявіть, що Ви певний час сиділи у сауні, а потім швидко перемістилися на дуже холодне повітря. Організм починає страждати. Наприклад, якщо ми летимо на відпочинок десь у тропічний клімат і повертаємося у свій помірний, ми відчуваємо акліматизацію. І починаємо приводити себе в норму. Інколи самі, а інколи за допомогою лікарів.

Те ж саме відбувається восени. Усі ми відчуваємо суцільну акліматизацію, просто кожен по-різному гостро її сприймає.

Найпоширеніші хвороби осені:

  • захворювання серця і судин
  • вегето-судинні дисфункції
  • гіпертонічна хвороба
  • гастрит, панкреатит
  • риніт, застуда
  • радикуліт, артроз

На наш організм на стику сезонів впливають і атмосферний тиск, і вологість повітря, і температура, і рух небесних тіл. Зміна атмосферного тиску спричиняє підвищення тиску артеріального, в результаті чого виникає запаморочення, слабкість, загострюється багато хвороб. Літом сезонна їжа була одна, збагачена усіма необхідними вітамінами і мікроелементами, а зараз ми переходимо на більш важку, тому дають про себе знати і хвороби травлення. Зміна погоди, менший світловий день послаблюють функції імунної системи, тому ми починаємо більше хворіти.

Сильніше це проявляється у людей похилого віку і в тих, хто вже має хронічні захворювання. Чим старша людина, тим гірше страждають її судини. Температура повітря буде все більше їх звужувати, а тому від холоду буде зменшуватись кровопостачання якоїсь ділянки. Якщо ж у людини уже є якесь хронічне захворювання, то в період міжсезоння воно буде загострюватися від того ж самого перепаду температури і тиску.

У кожного цей період триває по-різному, адже окремий організм має свій запас міцності. Але з кожною осінню усі ці зміни навалюються на нас усе сильніше і ми відчуваємо міжсезоння усе гостріше.

Як пом’якшити зміну сезонів для нашого організму?

По-перше, не вірити прогнозам погоди. Адже впродовж дня вона може змінюватися. Тому з собою завжди краще мати зайвий теплий одяг.

По-друге, більше рухатися. Влітку було тепло, наші судини були розширені і ми почували себе комфортно. Зараз стало холодно. Судини звужені і нам потрібно більше рухатися, щоб розганяти кров по організму. Запишіться в спортзал, виконуйте ранкову зарядку, старайтеся більше ходити пішки і Ви відчуєте, як покращиться Ваше самопочуття.

По-третє, збалансовано харчуйтеся. Їжте більше овочів і фруктів, продуктів з високим вмістом корисних жирів. Зверніться за консультацією до лікаря. Можливо, Вашому організму не вистачає вітамінів.

Сучасна світова медицина створила багато лікувального обладнання, за допомогою якого можна не лише звести в ремісію осінні загострення, а й часто вилікувати їхню причину, зробити так, аби вони більше не виникали у майбутньому.

До таких методів належить ударно-хвильова терапія, лазер високої інтенсивності, глибоко спрямована контактна діатермія, плазмолікування, мануальна терапія, системи для витяжіння хребта і суглобів. Усі ці методи уже є у Рівному в медичному центрі «Авангард Мед», де приймають кваліфіковані лікарі, що завжди зможуть надати допомогу і швидко повернути Вас нормального якісного життя.

Досі страждаєте від міжсезонного загострення хронічних хвороб? Годі терпіти. Час записатися на прийом до професіоналів!

Увага! Консультація всіх спеціалістів в медичному центрі «Авангард мед» до кінця року зі знижкою 30%!!!

Це чудова нагода попіклуватися про стан здоров’я свого та своїх близьких, і зробити такий важливий подарунок до Нового року!

Рівненський центр вертебрології та реабілітації «Авангард Мед»:

Рівне, вул. Замкова 20

(096) 561 65 65

Понеділок – П'ятниця: з 9:00 до 18:00

Субота: з 10:00 до 14:00

Неділя: вихідний