Джерело: Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області
Відділ ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів здійснив виїзд для планової перевірки характеристик продукції з відбором зразків продукції – дитячих іграшок для проведення експертизи.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Результати цієї перевірки вражають.

Були відібрані такі зразки продукції:

  • Іграшка дитяча неваляшка (медведик) Tumbler Endless happiness, 6 m+, No. 6801, арт. 61087, штрихкод: 2900000610873, згідно протоколу випробувань ДП «Укрметртестстандарт» не відповідає вимогам за показниками екологічної та хімічної безпеки (вміст свинцю) п. 7 додатку №1, додаток №2 Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 №139: масова частка свинцю становить 64100 мг/кг ( при нормі не більше 1000 мг/кг)
  • Робот іграшковий музичний на колесах «SUPER Cosmis HERO» TUMBLER HOVERBOARD, 3 +, No. 088-2B, арт. 55457, дата виготовлення: 2021 рік, штрих код: 2900000554573, виробник: КНР, згідно протоколу випробувань ДП «Укрметртестстандарт» не відповідає вимогам за показниками екологічної та хімічної безпеки (вміст свинцю) п. 7 додатку №1, додаток №2 Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 №139: масова частка свинцю становить 140000 мг/кг (при нормі не більше 1000 мг/кг).

Свинець - це хімічний елемент, який відноситься до важких металів. Іграшки, у яких вміст свинцю перевищує встановлену норму можуть викликати анемію, порушення функцій нирок та опорно-рухового апарату дитини. По симптоматиці це може бути головний біль, запаморочення.

Відповідно до вимог законодавства про державний ринковий нагляд суб’єкту господарювання надані рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме: заборона надання продукції на ринку.

"Будьте уважні, коли купуєте іграшки та розвивальну продукцію своїм діткам!"

При виборі іграшки покупець має:

  • Перевірити маркування. Шукайте знак відповідності – трилисник у незамкненому колі, повинна бути зазначена категорія і тип іграшки, артикул, номер партії, обов’язково вікове призначення, обов’язково назва та адреса імпортера, якщо іграшка імпортна, і виробника, якщо вітчизняна. Також має бути дата виготовлення та термін придатності. Вся ця інформація має бути українською мовою.
  • Перевірити зовнішній вигляд іграшки, кріплення. Вона має бути без жодних дефектів.
  • Запитати у продавця декларацію про відповідність продукції вимогам, встановлених законодавством.
  • Звернутися до ринкового нагляду, якщо виявили неякісну іграшку.

Читайте також: У рівненському парку Шевченка невідомі потрощили бетонну загорожу та зламали ліхтар (ФОТО)