Фото ілюстративне
Депутати обласної ради підтримали внесення змін до Обласної програми з запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області коронавірусу COVID-19 на 2021-2022 роки.

У межах змін 1 мільйон гривень передбачено спрямувати на встановлення кисневої системи лікувального газопостачання в Сарненській центральній районній лікарні. Ще 400 тисяч гривень буде спрямовано на виплату заробітної плати медпрацівникам виїзних бригад Рівненської обласної клінічної лікарні ім. Ю Семенюка, які надають допомогу хворим на COVID-19.

Про це повідомляють на сайті Рівненської обласної ради.

У ході обговорення виникли питання щодо забезпечення громад кисневими концентраторами. Зокрема, депутат Олександр Дехтярчук зазначив, що в окремих громадах таких концентраторів наразі недостатньо, та звернувся до директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Олега Вівсяника з проханням активізувати процес забезпечення ними закладів «первинки» у громадах.

Натомість депутатка Світлана Богатирчук-Кривко висловила ініціативу щодо проведення інформаційної кампанії, аби жителі громад дізналися про те, що концентраторами, які є у закладах первинної ланки медичної допомоги, можна скористатися хворим.

«Важливо, щоб хворі, які лікуються вдома, розуміли, що вони можуть попросити концентратор через сімейного лікаря. Адже хворим часто невідомо про таку можливість», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Читайте також: Головного лікаря Рівненського діагностичного центру Романа Шустика поновили на посаді (ВІДЕО)