Троє українських альпіністів підкорили досі неприступну вершину гори Аннапурни III у Гімалаях. Зробили це В’ячеслав Полежайко, Михайло Фомін та Микита Балабанов. Останній – уродженець міста Вараш.

Альпіністи подолали неприступне південно-східне ребро гори висотою 7 555 м, яке три десятиліття залишалось неприступним. Під час маршруту чоловіки пройшли 2800 м стіни у Гімалаях, яку до них не зміг підкорити ніхто.

Підйом проходив у поганих погодних умовах за сильного вітру, а штурмовий вихід зайняв у хлопців 10 днів. Вже 9 листопада альпіністи успішно повернулися у Катманду. Це була їхня друга спроба пройти цей грандіозний маршрут: першу довелося перервати у 2019 на позначці близько 6 350 м. Про цей похід пише Яна Ростем на власній сторінці у Facebook.

Аннапурну ІІІ бажає підкорити чи не кожен альпініст.

Сходження в цифрах:

  • 40кг ваги на трьох – втратили хлопці за експедицію;
  • 100 метрів на день – вдавалося пройти в середині маршруту, настільки складним був рельєф;
  • 12 днів – на цей час був запас їжі;
  • 18 днів – скільки тривали підйом та спуск;
  • 1,5 батончика на день – їли хлопці 4 дні;
  • У передостанній день закінчилося все – будь-яка їжа та газ.

У Федерації альпінізму і скелелазіння України повідомили, що хлопці пройшли маршрут у Гімалаях, що не піддався жодній світовій експедиції.

"Це зробили українські спортсмени альпіністи. 6 листопада 2021 року на вершині стояли: Михайло Фомін, Микита Балабанов та В'ячеслав Полежайко. Це безумовно історична подія не тільки для українського альпінізму, а і для світового", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українські турооператори зацікавилися «перлинами» Рівненщини