Відповідне звернення вже вдруге обговорили під час постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей під головуванням Вікторії Опанасюк.
Підготували його представники Української Гельсинської Спілки з прав людини.
На думку авторів звернення, на сьогодні в Рівненській області немає узгодженого підходу щодо соціального захисту осіб, які побували в полоні, та їх родин, що суперечить принципам рівності. У той же час, ці громадяни мають право отримувати одноразову грошову допомогу за кошти Обласної програми матеріальної підтримки незахищених верств населення на 2018 -2022 роки. Однак, автори звернення просять переглянути цю та інші діючі області програми соціального захисту, щоб вдосконалити механізм матеріальної підтримки колишніх полонених.
Як зауважила голова комісії Вікторія Опанасюк, вивчаючи це питання, депутати з’ясували, що є розбіжність в статистичних даних щодо кількості таких громадян.
Після того, як до нас вперше звернулися представники Української Гельсинської Спілки ми надіслали листи до різних державних установ, щоб мати чітку картину, скільки колишніх полонених сьогодні є на Рівненщині. Однак отримали різні відповіді. У Міністерстві у справах ветеранів така інформація взагалі відсутня. В СБУ відповіли, що станом на 17 серпня 2021 року за наявною в них інформацією один житель Рівненщини перебуває в полоні, 23 військовослужбовці ЗСУ, 3 добровольці та 2 військових Національної гвардії звільнені, - повідомила Вікторія Опанасюк.
Інші дані подає департамент розвитку адміністративних та соціальних послуг, соціальної молодіжної політики та спорту облдержадміністрації. За їх інформацією, в області офіційно зареєстровано 11 громадян, які перебували в полоні.
За інформацією Рівненської обласної ради.
Читайте також: На Рівненщині рятувальники провели рейд щодо попередження виникнення пожеж в лісових масивах