При холестазі людина відзначає жовтяничність шкіри та білків очей, потемніння сечі, світлі калові маси. Також до симптомів патологічного стану відноситься генералізований свербіж, який характерний для деяких шкірних захворювань. Він вводить хворого на оману, той не розуміє, що з ним відбувається, і нерідко звертається до дерматолога.
Що сприяє розвитку холестазу, як проходить лікування та наскільки цей стан небезпечний, розповімо далі.
Існують 2 форми патології: позапечінкова та внутрішньопечінкова. Лікування у кожному окремому випадку різне. Позапечінкова форма синдрому часто вимагає хірургічного втручання, оскільки виникає через звуження проток, пухлин та каміння. Якщо вона спричинена панкреатитом, призначають медикаментозну терапію.
Внутрішньопечінковий синдром лікують комплексно, одночасно впливаючи на причину порушення. Фактором розвитку є гострий гепатит (або форми В), цироз, алкогольна хвороба печінки, метастази в печінці, вагітність або прийом серйозних препаратів. У програму лікування може входити «Гептрал».Приймати його можна лише за призначенням лікаря у строго зазначеному дозуванні. Препарат з доставкою можна придбати в «Аптеці 911».
Синдром «холестаз» треба лікувати, у разі прогноз буде сприятливим. Важливо впливати на причину, не ігнорувати супутні захворювання, тобто комплексно вирішувати проблему. У пацієнтів, які отримують лікування, функціонування печінки не порушується. Якщо ж ігнорувати проблему, не виключено розвиток таких ускладнень:
Гостро реагують на холестаз вагітні та батьки дітей, яким поставили цей діагноз. Чи варто побоюватися за здоров'я та життя у таких випадках? Вагітна патологія починає турбувати переважно в 3-му триместрі, особливо свербіж шкіри. Найчастіше порушені процеси відновлюються після пологів без будь-якого лікування та синдром не надає негативного впливу протягом пологів. Ускладнення можливі при яскраво вираженій жовтяниці та ранній діагностиці холестазу. У будь-якому випадку потрібна консультація лікаря.
У дітей патологія протікає переважно у прихованій формі, а симптоматика залежить від факторів її розвитку та загального стану здоров'я.
Пацієнтам призначають медикаментозну терапію, впливаючи на причини. Серед них:
Кожна клінічна картина є індивідуальною, тому неправильно узагальнено говорити про небезпеку для життя. Будь-які прогнози дає тільки лікар.
Крім прийому призначених препаратів важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Усім без винятку пацієнтам спеціалісти призначають дієту. Швидке одужання та загальне відновлення неможливе без корекції харчування.
Хворим на холестаз часто рекомендують наступне:
Раціон варто обговорити із лікарем. Дієтичне харчування з комплексним лікуванням — гарантія позитивного прогнозу при холестазі.
Самолікування може бути шкідливим
для вашого здоров'я