У таких людей після введення першої дози вакцини може виникнути анафілактичний шок. Тож їм другу дозу не колотимуть. Це єдиний абсолютний протипоказ. Решта ж станів здоровя лише відтерміновують щеплення.
Однак, якщо людині не можна зараз вводити одну вакцину, це не означає, що їй заборонена вакцинація уже іншим виробником.
І сімейні лікарі ЦПМСД "Центральний" ще не зустрічалися з такими пацієнтами. Це при тому, що навантаження на них наразі шалене.
Отже, вакцинуватися можна жінкам, що вигодовують дітей грудним молоком; вагітним дозволений - Пфайзер. Людям із температурою тіла вище 38 градусів, особам, які лікуються моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою, громадянам, які нещодавно щепилися вакциною від інших інфекційних хвороб, та тим, хто робив пробу з туберкуліном або здавав аналіз крові на туберкульоз - робити щеплення від ковіду тимчасово не можна. Так само і тим, хто хворів на ковід менш ніж 28 днів тому. Жителям області, які мають онкологічні, аутоімінні захворювання та особи з імунодефіцитом приймати рішення щодо вакцинації мають із своїм сімейним лікарем.
Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є:
- анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини.
Вакцинація з пересторогою, або особливі стани:
- Онкологічна хвороба.
- Аутоімунне захворювання.
- Особи з імунодефіцитом.
Тимчасовими протипоказаннями є:
- Гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 °C.
- Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою.
- Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб.
- Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA).
- COVID-19 в анамнезі.
Читайте також: Коронавірус на Рівненщині: за добу виявили 975 нових випадків