За словами його авторки Ірини Баковецької, «Етноосвіта для ветеранів АТО» - це трансформація або ж продовження відомого проєкту «Етноосвіта», який успішно відбувся на Рівненщині. Нагадаємо, за підтримки Українського культурного фонду у 2020-2021 роках в рамках програми «Етноосвіта» вчителі гуртків позашкілля вивчали унікальні традиції та культурно-мистецьке надбання Рівненського Полісся. Щоби в майбутньому стати носіями цієї спадщини та передавати її дітям та молоді у своїх громадах.
Проєкт «Етноосвіта» зацікавив і представників ветеранської спільноти. Так і виникла ідея поширити його і на ветеранів АТО.
Ковальство, ткацтво, поліська вишивка, різьбярство, бортництво, гончарство – це неповний перелік традиційних ремесел, які опановуватимуть учасники проєкту. Упродовж трьох місяців кілька разів на тиждень у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни проводитимуть такі навчання та майстер-класи.
Також планується здійснити поїздки до трьох найяскравіших осередків нематеріальної спадщини Рівненського Полісся: це село Крупове - колиска відродження серпанкового ткацтва, село Князівка – осередок бортництва як давньої форми бджільництва та Сарненського історико-етнографічного музею.
Завершиться проєкт виставкою-продажем робіт, які виготовлять його учасники.
За інформацією Рівненської обласної ради.
Читайте також: У Рівному облаштовують зелений відпочинковий простір