Тому у цю громаду приїхали спеціалісти Рівнського центру контролю та профілактики хвороб. Спілкуючись з людьми прагнули змінити їх погляди на вакцинацію. Бо ж у 50-60 роках на Рівненщині фіксували по декілька сотень паралітичних форм поліомієліту. Після появи вакцини у 63 році та масової вакцинації кількість захворілась зменшилась, потім поліо взагалі не фіксували. Тож після випадку захворювання півторарічної дівчинки в Великій омеляні вирішили вакцинували додаткової оральної дозою усіх діток до 5 років.
У Великоомелянській територіальній громаді нині є близько пяти десятків дітей,які не мають взагалі жодної дози вакцини від поліомієліту. А було ще більше. Цей спалах деяких батьків налякав та змусив змінити своє рішення.
Та таких батьків поки меншість. Поговорити зі спеціалістами прийшло не так вже і багато людей. Чимало родин, які щеплюють дітей згідно графіку не хочуть робити додаткові щеплення і це впливає на загальну статистику.
Спеціалісти ж переконують, якщо щеплення дитині згідно графіку зробили менш ніж місяць тому, додаткова вакцина їй непотрібна. В усіх інших випадках, додаткова доза має бути зроблена. Тож вакцинальну кампанію продовжуватимуть і надалі. В ідеалі має бути 95 відсотків щеплених дітей.
Вже сьогодні спеціалісти центру поїдуть на зустріч із представниками Грушвицького старостинського округу. Упродовж трьох місяців у громаді мають вакцинувати майже три сотні дітей до 5 років. А потім всіх дітей такого віку в області.
Читайте також: Кількість бажаючих вакцинуватися у Рівному зростає: вчора щепилася тисяча людей