Перші воркшопи з цифрової грамотності влаштували для жителів Володимирецької громади. Усіх бажаючих безкоштовно навчали оплачувати комунальні послуги онлайн. Це один із серії тренінгів, який провели у рамках проєкту «Цифра в кишені». У подальшому місцеві мешканці зможуть, зокрема, попрактикуватися записуватися до лікаря, не виходячи з дому, купувати квитки у такому ж режимі, користуватися сервісами відеотелефонії, отримувати державні послуги через портал «Дія».

Воркшопи відбуваються на базі Володимирецької центральної бібліотеки. А проводять їх працівники книгозбірні, які пройшли спеціальну підготовку. Серед учасників першого тренінгу – місцеві жителі віком 50+. Це, зокрема, працівники освіти, бухгалтери, медики, які вийшли на пенсію. Переконують – тема онлайн-послуг для них актуальна. Адже це дозволяє економити і час, і гроші.

Тим часом, за словами тренерів-бібліотекарів, охочих повчитися вносити показники лічильника і платити за комуналку онлайн виявилося навіть більше, ніж очікували. Тож із цієї теми планують влаштувати додатковий воркшоп. І серед майбутніх слухачок вже є дві 70-річні жінки.

«На сьогодні чимало послуг, у тому числі державних, можна отримати онлайн. Головне – вміти цим скористатися. І саме в рамках освітнього проєкту «Цифра в кишені» мешканці громад мають нагоду отримати такі навички. Наголошую, що воркшопи є безкоштовними, - пояснила заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило, яка побувала на першому тренінгу в Володимирці. – Проєкт є пілотним і на сьогодні , окрім Володимирецької громади, реалізовується також у Гощанській, Дубенській, Сарненській та Здолбунівській».

Детальніше про графік проведення воркшопів від «Цифри в кишені» мешканці цих громад можуть дізнатися у місцевих бібліотеках, а також зателефонувавши на гарячу лінію ОДА за номером 0800-500-078.

Про це йдеться на сайті Рівненської ОДА

 

Читайте також: "Соромно за це убожество": у Вараші люди нарікають на занедбаний фасад РАЦСу