Тим часом роботодавці бачитимуть необхідну інформацію в особистому електронному кабінеті страхувальника. Усе відбуватиметься автоматично, в цифровому форматі.
В області працюють над тим, аби такий перехід відбувся безпроблемно і для медиків, і для пацієнтів, прокоментував перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Власне, саме з цією метою для лікарів Рівненщини влаштовували навчання щодо е-лікарняних. Його проводили експерти з Мінцифри.
«Отримання лікарняних листів непрацездатності є однією з наймасовіших і найзатребуваніших послуг в Україні. Наприклад, минулоріч нею скористалися майже 5,5 мільйона громадян, - зазначив Сергій Подолін. – Вже на сьогодні на Рівненщині понад 90 відсотків медзакладів вже підключені до відповідної системи і видають е-лікарняні. Працюємо в цьому напрямі і надалі».
Тим часом є випадки-виключення, у яких лікарі зможуть виписувати паперові листи непрацездатності. Йдеться, зокрема, про продовження і закриття паперових лікарняних, відкритих до 1 жовтня; якщо спливає строк, упродовж якого лікар може внести зміни в медичний висновок; у випадку усиновлення новонароджених дітей; якщо виникають технічні проблеми з електронним реєстром та електронною системою охорони здоров’я.
Разом із тим, напередодні 1 жовтня для медиків влаштують вебінар на всеукраїнському рівні, щоб ще раз проговорити логіку змін процесу видачі лікарняних.
«Цифровізація видачі лікарняних листків непрацездатності дуже важлива. Мова йде і про зручність, і про антикорупційний ефект, і про те, що це ще один крок до режиму «без паперів» у медичній та соціальній сферах, - прокоментувала заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. – Тож разом працюємо над тим, щоб лікарі Рівненщини могли без проблем надавати цю послугу».
Про це йдеться на сайті Рівненської ОДА
Читайте також: На Рівненщині до очного навчання повертаються навчальні заклади (ВІДЕО)