Тисяча світлин, сотні пам’яток та цікавих місць, десятки знайомств і не тільки – такі результати команди проєкту «Via Regia Ukraine – культурний та туристичний маршрут Ради Європи в Україні». Першопрохідці повернулись із туру по українській частині Королівського шляху.

Про це пише 0362.ua.

Разом із тревел-блогерами, професійними фото- і відеографами учасники проїхали 5 областей. За 11 днів вони відвідали 11 міст: Дубно, Броди, Львів, Городок, Володимир-Волинський, Луцьк, Рівне, Острог, Житомир, Радомишль, Київ.Маршрут туру був насичений, щоб охопити якомога більше цікавих локацій.

«Проведення пробного заїзду по українській частині Via Regia – це один із ключових етапів реалізації проєкту. Його цьогоріч підтримали Український культурний фонд та Державне агентство розвитку туризму. Ми запросили 5 блогерів, що забезпечило широке інформування цільової аудиторії про особливості культурного туризму в Україні. Проїхали чималу частину шляху – понад 2000 км, – розповідає проєктний менеджер Микола Мандзюк. – Успішна реалізація промотуру досягнута за допомогою співпраці з партнерами проєкту, які нас гостинно зустрічали на шляху Via Regia».

Завдяки наявності офіційних представників, у кожному місті учасників експедиції зустрічали надзвичайно доброзичливо. Команда ViaRegiaUkraine щодня мала захоплюючі екскурсії з професійними гідами, нові знайомства, несподівані зустрічі та спілкування з місцевими майстрами. Також організаторам вдалось відзняти, сфотографувати велику кількість контенту і з часом він з’явиться на сайті та в соцмережах.

Операційний менеджер проєкту Андрій Герасимчук, який вдруге їздить цим маршрутом, відзначає цьогорічні особливості:

«Справжньою несподіванкою для мене стало м. Житомир. Завдяки синергії міста та області на нас чекала тепла зустріч. У центральному парку на Замковій горі просто неба нам влаштували неочікуваний пікнік. Досить унікальним виявився народний музей «Ремісничий двір», де нас супроводжував сам засновник музею пан Федір. У нас були ексклюзивні екскурсії водонапірною вежею та Національним ім. С. П. Корольова до їхнього відкриття, тобто без відвідувачів. А ще сподобалось як нас зустрічали в Радомишлі, попри те, що цього дня заклад не працював. Городок запам'ятався відвідинами ретро-мото музею. Засновник і власник установи Остап Бойко спеціально для команди продемонстрував навички на спортивній «копійці» та зробив кілька дрифтових кіл».

Також першопрохідці протестували місця для ночівлі, харчування і туристичні локації, а тому готові порекомендувати кращі заклади та об’єкти туристам.

Нагадаємо, Via Regia – це назва найстарішого та найдовшого сухопутного зв’язку між Східною і Західною Європою. Його довжина становить 4500 кілометрів. Він існує понад 2000 років і поєднує 8 європейських держав. Нині міжнародна мережа Via Regia використовується як символ об’єднання Європи.

Проєкт «Via Regia Ukraine – культурний та туристичний маршрут Ради Європи в Україні» реалізується в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Читайте також: Рівненщина увійшла в п'ятірку успішних регіонів України