Вже 11 областей не відповідають «зеленій» зоні.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Від сьогодні, 20 вересня, карантин в Україні починає працювати за новими правилами. Обмеження починають запроваджувати після переходу країни в «жовту» зону. Після виходу з «зеленої» зони вакциновані українці зможуть уникнути обмежень.

Ще 13 вересня Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Запропоновані нами зміни - це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості постачання вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає у більшості країн, - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зокрема, ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані «жовтий» або «зелений») та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 год) або одужання від COVID-19. Так званий «жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» - про повний курс.

Сьогодні показник COVID-госпіталізацій перевищений у 11 областях, а саме:

- Вінницька - 54,9%;
- Волинська - 50,7%;
- Дніпропетровська - 75,2%;
- Житомирська - 56,3%;
- Закарпатська - 52,3%;
- Луганська - 69,6%;
- Миколаївська - 72,3%;
- Рівненська - 87,2%;
- Сумська - 61,0%;
- Харківська - 75,2%;
- Черкаська 72,6%.

Читайте також: На Рівненщині за добу виявили 55 нових випадків COVID-19