Перепланування території, створення культурно-туристичного кварталу та залучення інноваційних музеологічних методик. Ці та інші позитивні зрушення вже невдовзі втілюватимуть в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Усе в рамках масштабної Стратегії розвитку музею до 2040 року.

«Стратегія - це дуже важливий та відповідальний етап. Це тривалий процес, за яким стоїть ціла команда фахівців та професіоналів. Відсьогодні ми починаємо перший етап - обговорення. Це дасть можливість зрозуміти, чи вірно побудована стратегія, дізнатись думку оточуючих, та за необхідності вдосконалити її. Варто зазначити, що наразі ми активно працюємо над подачею документів музею до президентської програми «Велика реставрація» на 2022 рік. Тож у перспективі музей матиме не лише відбудовану зовнішню форму, але й більш наповнений внутрішній зміст», - зазначив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

Так, до створення написання стратегії долучились працівники краєзнавчого музею, а також директорка науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» Олена Жукова. Саме вона й була куратором музейного проєкту та допомагала визначити основні пріоритети для подальших змін.

«Після знайомства із вашим музеєм, була приємно здивована багатою музейною збіркою, фондовою групою, а також колекцією унікатів та раритетів. А чого вартує величезна примузейна територія! Однак, неправильні шляхи користування цими надбаннями не приводять вас до бажаного успіху. Саме тому ми взяли курс на розвиток культурного закладу», - розповіла Олена Жукова.

За її словами, першочергово експерти працювали над SWOT-аналізом. Саме він допоміг визначити: сильні та слабкі сторони, а також можливості та ризики.

«Ми хочемо повністю змінити підхід до музеологічних методик, орієнтуватися на різні вікові групи, а також стати ресурсом для розвитку. Зокрема, перетворити музей на культурний багатофункціональний центр, який стане справжнім культурно-туристичним кварталом. Ми посилимо внутрішньомузейні заходи - виставки, літературні вечори, презентації, культурологічні акції, театралізовані екскурсії, музейні чаювання», - зауважив директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

За його словами, матеріальні ресурси музею дуже потужні. Сам заклад має площу 2 617 квадратів, а навколомузейна територія сягає більше 13 тис. квадратних метри. Вона придатна для обслуговування одночасно понад 1 000 людей.

«Локація музею має вигідне місце розташування. Тут рівний рельєф, поблизу наявна пішохідна вулиця, є вихід до великої паркової зони. Тож у планах – перенесення виставкових експонатів на іншу локацію під відкритим небом. Натомість, плануємо рекреаційний простір у декількох рівнях. Йдеться про встановлення сцени-трансформера, еко-лавок з сонячними батареями, сучасних конструкцій для публічного простору», - розповідає заступник директора з розвитку та впровадження цифрових технологій обласного краєзнавчого музею Тетяна Самсонюк.

Про це йдеться на сайті Рівненської ОДА 

Читайте також: Батьки вихованців рівненської музичної школи розчаровані новим приміщенням закладу (ВІДЕО)