Головна мета тренувань – відпрацювання спільного порядку дій під час гасіння лісових пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ними.
«Недопущення виникнення пожеж в лісах області є першочерговим завданням керівництва краю, – наголосив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін. - Адже загальна площа лісів на території області становить 719,4 тисяч гектарів. Це 34,3% території області. Тому Вараський та Сарненський райони є максимально наближенні до прогнозованих місць масштабних, складних і тривалих пожеж у природних екосистемах».
Взагалі впродовж 2021 року в області виникло 2 торф’яні пожежі площею 2,8 га та 116 пожежі на відкритій місцевості площею 46 га.
«З метою недопущення масштабних пожеж в екосистемах області співробітники Головного управління ДСНС спільно з представниками територіальних громад та працівниками лісового господарства з 3 по 6 серпня 2021 року провели моніторинг пожежонебезпечної ситуації за допомогою квадракоптера на територіях Рівненського, Вараського та Сарненського районів, – доповів заступник начальника ГУ ДСНС області Ігор Михальчук. - Пожежно-рятувальна техніка та обладнання знаходиться у постійній готовності. Так, на цілодобовому чергуванні ГУ ДСНС перебуває: 183 чоловік особового складу, 48 одиниць спецтехніки, в резерві 162 чоловіка особового складу, 68 одиниць техніки. Всього: 345 чоловік та 116 одиниць техніки».
З метою організації заходів з протидії пожежам у природних екосистемах в області діє обласна Програма запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на 2017-2021 роки, затверджена розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 3 лютого 2017 року №50.
За інформацією Рівненської ОДА.
Читайте також: Межі громад Рівненщини з’явилися на Публічній кадастровій карті