У ході слідства встановлено, що зазначені АПК використовуються, як «ботоферми» для незаконної підміни телефонного трафіку з метою переадресації дзвінків для їх подальшої анонімізації, а також для анонімного створення акаунтів в соціальних мережах для розповсюдження фейкової інформації на шкоду авторитету та державній безпеці України (поширення хибних повідомлень про мінування, здійснення спеціальних інформаційних акцій в інтересах іноземних держав).
Для функціонування «ботоферм» зловмисники використовували, крім українських, також SIM-картки іноземних мобільних операторів (у т.ч. Російської Федерації).
10 серпня правоохоронцями проведено санкціонований обшук в одному з населених пунктів Радомишльського району Житомирської області, під час якого виявлено та вилучено обладнання, яке використовувалося для протиправної діяльності: 9 VoIP шлюзів на 32 порти кожен, та понад 4 200 сім-карток мобільних операторів зв‘язку.
Наразі вирішується питання про накладення арешту на це майно, а також встановлюються особи, причетні до протиправної діяльності.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
За інформацією Рівненської обласної прокуратури.
Читайте також: Бурштин, мотопомпи та старателі: правоохоронці виїхали на "клондайки" Сарненщини