Сьогодні ринок землі повноцінно функціонує — він прозорий, дієвий і кожен може реалізувати своє право розпоряджатися землею: продати, передати в спадок, здавати в оренду чи самому господарювати на цій землі.
«Роботу щодо підготовки до функціонування ринку землі в Рівненській області ми розпочали ще у 2020 році. Провели аудит сільськогосподарських ділянок. В результаті - на 28 тисяч гектарів збільшено обліковану посівну площу сільськогосподарських культур у минулому році. Завдяки цим гектарам – отримали додаткові 140 тисяч тонн зерна», - зазначив очільник області.
За інформацією Міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, за 30 днів від старту ринку землі в Україні уклали 2901 угоду.
«Місяць тому, коли запускали ринок землі, вас намагалися налякати масовою скупкою земель іноземцями, вагонами з чорноземом, які прямують на Схід, та агрохолдингами, які відберуть ваші землі. Протягом місяця роботи ринку, як я й обіцяв, не сталося нічого подібного. Ринок працює!», — зазначає Роман Лещенко.
Тобто, лише 1 із 2 000 власників землі розпорядилися нею: продав чи подарував, наголошує Міністр Лещенко.
Перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець додає, що Мін’юст зі свого боку повністю забезпечив усі нормативно-правові передумови для посвідчення нотаріусами договорів відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
Нагадаємо, 1 липня в Україні офіційно стартував ринок землі. До 2024 року купувати сільськогосподарські ділянки зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон забороняє купувати землю іноземцям.
За інформацією Рівненської ОДА.
Читайте також: У Рівному встановили найвищий в області флагшток