За легендою навчань, умовна група із п’яти терористів проникли в шестиповерхову будівлю. Зловмисники захопили 15 заручників, серед яких двоє нацгвардійців, після чого забарикадувались у кабінетах установи. Переговори вели двома шляхами – за допомогою електронної пошти та рації.
У замін на звільнення заручників терористи висували матеріальні та політичні вимоги – 100 тисяч доларів, броньований мікроавтобус, звільнення свого спільника із Полицької виправної колонії, а також визнання в Україні наявності громадянського конфлікту, а не війни з РФ.
Переговори тривали майже три години. Після безрезультатних спроб керівництво антитерористичного центру при СБУ в області санкціонувало задіяння штурмових груп, які нейтралізували умовних диверсантів і звільнили заручників.
«Найважливіше у проведенні будь-якої антитерористичної операції – збереження життя і здоров’я заручників. І найважчий процес – схилення терористів до здачі. Крім того, було відпрацьовано ще декілька варіантів силової фази. Заходи проводили в умовах, максимально наближених до реальних, із використанням озброєння та спеціальної техніки», - розповів голова антитерористичного центру СБУ в області Олександр Пиж.
Під час операції відпрацювали увесь механізм – від оформлення документів, до отримання цих коштів.
«До участі у навчаннях залучені підрозділи СБУ, Нацполіції, патрульної поліції, Держспецзв'язку, Нацгвардії, ЗСУ, Військової служби правопорядку ЗСУ, Державної прикордонної служби, Державної служби з НС, представники місцевої влади. У результаті навчань ми побачили чітку координацію дій, пов’язану із визволенням заручників», - відзначив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.
Читайте також: У Рівному трактор підняв з-під землі активний боєприпас (ФОТО)