Вони дають системне бачення стану здоров’я населення, аналізуючи демографію, фактори ризику для здоров’я, екологію регіону, показники здоров’я. Про це розповіла під час онлайн брифінгу координатор із вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк.
«Регіональні профілі громадського здоров’я демонструють, яка захворюваність найбільш характерна для області та проведені за норвезькою моделлю. У Норвегії враховують 350 показників здоров’я. Зважаючи на те, що охорона здоров’я зараз знаходиться у стані реформування, Центр громадського здоров’я МОЗ України враховує лише 25 найбільш достовірних показників здоров’я в кожній області», – повідомила Олена Гандзюк.
Наприклад, у Рівненській області наявні як негативні, так і позитивні значення показників здоров’я населення:
негативні (високі) – захворюваність на злоякісні новоутворення серед населення віком 15-19 років; поширеність та захворюваність на вірусні гепатити В та С;
позитивні (низькі) – захворювання на ВІЛ-інфекцію; частота штучних абортів/переривання вагітності, материнська смертність.
Детальніше з профілем громадського здоров’я можна ознайомитися на сайті ОДА, а також сайтах Центру громадського здоров’я, департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я ОДА.
Читайте також: У Рівному працівники виконавчого комітету міськради щепилися від коронавірусу