Фото ілюстративне
Локальний туризм надихає та вражає, саме це зрозуміла команда «Рівненщина туристична» останнього року. Саме тому вирішили стати ближчими до природи. Спільно з партнерами та туристичними проєктами під час презентації у «Майстерні Міста Рівне» розповіли, що очікувати рівнянам та гостям області від літа та осені 2021.

"Карантин вніс свої корективи у культурне та туристичне життя Рівненщини. Тепер «Рівненщина туристична» знову трансформується в офлайн простір", - розповів заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

Засновник туристичного бренду "Freakdays" Сергій Сокальський розповів про унікальний піший маршрут довжиною 33 км, який розпочинається із родзинки Рівненщини "Тунель кохання" і завершується на Базальтових стовпах.

"За кордоном популярний активний туризм. Чого ми цього не робимо? Адже багато людей не знає, що знаходиться поряд з ними. Наше завдання популяризувати ці місця і вже під час пандемії люди почали відкривати Україну", - зазначив Сергій Сокальський.

Діджитал-менеджер "Рівненщина туристична" Антон Трофімчук, розповів про нову айдентику та комунікацію проєкту, а також про спецпроєкт "Крафтери Рівненщини" – про героїв, яскраві фотосесії та пошук атмосферних туристичних атракцій.

Заступник директора Державного історико-культурного заповідника м.Острог Андрій Брижук презентував ініціативи громади. Острог завжди був туристичним осередком Рівненщини, тому Острозька громада системно підійшла до підготовки туристичного сезону.

"Серед проєктів Острозької громади – туристичний маршрут "На обороні земель Волинських", Спостереження за птахами (birdwatching). Також одним із видів активного відпочинку є велосипедний туризм. Найпростіші маршрути проходять рівниною в околицях міста Острог, а найскладніші – пересічною місцевістю соснових та мішаних лісів з перепадами висот", - розповів заступник директора Державного історико-культурного заповідника м.Острог Андрій Брижук.

Відходять від негативного іміджу області, пов’язаного з бурштином, і група однодумців на Поліссі.

"У маршрути Клесівської громади включено: унікальний дендропак, локація "Зачарований ліс", один з найбільших у Європі діючий гранітний кар’єр, затоплені кар’єри, сплави на байдарках, Голубе озеро, або Коплище, бурштинове сафарі на квадроциклах. Проте, родзинкою стали "Бурштинові копальні" - музей під відкритим небом, де туристи можуть подивитися на результати видобутку бурштину як легального, так і не легального», – повідомив Андрій Пєхотін, один із засновників туристичного проєкту "Бурштинові копальні".

Про проєкт "Парк історичної реконструкції Оствиця" розповів Юрій Ойцюсь, голова Спілки велосипедистів Рівненщини:

"На березі озера Басів Кут, у заплаві давньоруського городища, яке функціонувало у Х-ХІІ ст., і створено парк історичної реконструкції часів давньої Русі – Городище Оствиця. Тут ми реконструюємо побут та ремесла людей, які жили понад тисячу років тому, відтворюємо прадавні човни. Також тут відбуваються різні концерти, фестивалі. Одна з "фішок" - "Полювання на світанки". Наразі закінчуємо будувати верф. У цьому році плануємо створити ще два човни".

Рівненська область багата на культурні локації, історичні події, туристичні маршрути. Не дивно, що серед різноманіття пласту культур на рівненському Поліссі зберігся обряд, який сягає сивої давнини - обряд водіння Куста. Він щорічно, безперервно з року рік протягом тисячі років передається від покоління до покоління. Вже у перший день Трійці мешканці села Сварцевичі будуть водити Куста. Про це розповіла начальниця управління культури і туризму ОДА Любов Романюк.

Серед культурних подій 2021 року варто відвідати: обласний фестиваль народного мистецтва «Водіння Куста» в селі Сварицевичі; Етно-Міні-Фест «Троєцькі забави» в місті Сарни; Етно-рок фестиваль «Казан» в смт Соснове; Всеукраїнський рок – фестиваль «Тарас Бульба -2021»; Фестиваль прадавніх човнів; етно-еко фестиваль «БУЩА ПАПОРОТЬ», Міжнародний джазовий фестиваль «ART JAZZ».

Зокрема, найбільш знаковою подією у цьому році є 30 річчя Незалежності України.

"Відзначення 30-річчя незалежності України на Рівненщині не обмежиться датою 24 серпня, а передбачатиме цілий комплекс заходів, що відбуватимуться упродовж червня-грудня 2021 року та будуть приурочені до ювілею нашої держави. На сайті ОДА буде розміщено календар проведення усіх великих заходів на Рівненщині, приурочених до 30-річчя незалежності України. Кожен охочий зможе ознайомитись із списком подій та обрати те, що йому до душі», - розповіла Любов Романюк.

До 30-ї річниці Незалежності України Рівненщина отримала свою унікальну квітку-логотип. Під час відзначення 30-ї річниці незалежності України рекомендується використовувати інформаційні продукти, які розміщені в електронному вигляді за посиланням. Їх використання є безоплатним та не потребує додаткових погоджень та дозволів.

В ювілейний День народження для держави цьогоріч відзначатимуть і ряд знаменних для України та Рівненщини дат: 25 річниця Конституції України; 370 річниця битви під Берестечком; 460 річниця Пересопницького Євангелія.

Читайте також: У краєзнавчому музеї Рівного зберігається глиняна писанка початку ХІІ століття