Кажуть, вічно можна дивитися на три речі: як горить вогонь, як тече вода, і як голови територіальних громад зацікавлені в перспективі розвитку області. Адже більшість з них сиділи у телефонах та переглядали сторінки в соцмережах. Деякі надали перевагу футболу, найсміливіші з кимось розмовляли. Хтось же просто думав про своє.
Попри байдужість голів громад, розглядати питання, що в порядку денному все ж треба було. Відтак, цього разу обговорювали перспективи ТГ щодо міжнародної співпраці, енергосервісу та земельної власності. Один зі спікерів закцентував увагу на основних інструментах енергоефективності для територіальних громад.
До прикладу, місто Вараш на 80% фінансується з місцевого бюджету, 20% - беруть кошти співвласники ОСББ. Втім, найближчим часом там планують залучати і державний фонд.
Вкрай актуальним питанням для територіальних громад досі залишається передача земель за межами населених пунктів. Також учасники коордради отримали і роз’яснення про зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в контексті повноважних у сфері додержання законодавства про працю. Зокрема, про те, як знизити рівень незадекларованої праці та заборгованості з виплати заробітної плати.
До слова, подібний захід в обласній раді вже став традиційним. Під час таких засідань фахівці різних галузей надають консультативну допомогу з актуальних питань життя новостворених громад. Чи дасть це якийсь ефект для суспільства - вже питання часу.
Читайте також: З 1 липня мешканці Рівненщини зможуть купити або продати паї