Ось так ікона "Голгофа" виглядала взимку минулого року. Потьмяніла, втратила фарби і потріскалась. Її створив ще у 1915 році відомий художник Іван Їжакевич.
Стінопис намальований на фасаді храму. Дощ, сніг та сонце за стільки років вплинули на ікону. Живопис вже реставрували. Востаннє у 2001 році. Але за 20 років іконостас знову у поганому стані. Про його відновлення говорять вже не перший рік. Нарешті нещодавно, відому «Голгофу» включили до програми «Велика реставрація».
Коли почнеться реставрація і яким саме чином будуть відновлювати ікону "Голгофу", поки казати рано. Фахівці мають прийняти остаточне рішення. Скільки це вартуватиме - питання теж не до кінця з'ясоване. Але відновити ікону вкрай необхідно. "Голгофа" є іконостасом. Коли проходять заходи по вшануванню загиблих у Берестецькій битві то богослужіння відбувається перед храмом.
Зображена "Голгофа" на Свято - Георгіївській церкві. Вона є основою меморіалу. Аналогів їй немає ніде у світі. Бо тут є три престоли, які розташовуються один над одним. А також іконостас на зовні. Він унікальний для української архітектури. Христове розп'яття збереглось найкраще.
Національний заповідник "Поле Берестецької битви", відомий також як "Козацькі могили". Розташовується у селі Пляшева, колишнього Демидівського району. Тут у 1651 році відбулась одна з найбільш битв в європейській історії. 300 тисяч учасників. Козаки під проводом Богдана Хмельницького проти польської шляхти.
У заповіднику є гробниця де зберігаються рештки 6 тисяч козаків та селян, які загинули у бою. Цього року виповнюється 370 років битви під Берестечком. Вшановують загиблих козаків щорічно у кінці червня. Відновити унікальну "Голгофу" до цієї дати, а лишилось трохи більше місяця, не встигнуть. До слова, унікальний іконостас на "Козацьких могилах" включений до першого етапу програми "Велика реставрація". Він увійшов у 109 проектів по Україні, які потребують відновлення.
Читайте також: У Рівному завтра відкриють "Таємничі підземелля"