"Тільки спільними зусиллями у боротьбі проти спалювання сухої рослинності, ми зробимо крок до чистого і здорового майбутнього. Приємно, що у Рівному до протидії незаконним діям паліїв долучаються волонтери, які з власним обладнанням знаходять осередки загорання. А також завдяки їх патрулюванню вдалося неодноразово попередити виникнення масштабних пожеж", - говорить міський голова Рівного Олександр Третяк.
Спалюючи сухі залишки рослинності, рівняни часто не замислюються над тим, до яких наслідків це може призвести. А загрози чималі – це не тільки забруднення ґрунтів чи загибель тварин і птахів, а перш за все – це шкідливий вплив на здоров’я і життя людей.
"Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння", - повідомляють у Головному управлінні ДСНС України у Рівненській області.
Варто пам’ятати, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність.
У випадках виникнення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101 або 112.
Читайте також: Квасилівчани можуть проконсультуватися щодо отримання субсидій