Почастішали випадки пожеж сухостою в межах обласного центру.
З початку року на Рівненщині зафіксовано 20 пожеж у природних екосистемах.
Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах.
Пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.
Рятувальники Рівненщини вкотре нагадують краянам, що спалювання сухої трави та залишків рослин часто переростає у масштабні пожежі, під час яких швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях досить важко. А спалювання сухої трави або листя на присадибних ділянках у селах може призвести до неконтрольованого горіння.
Крім того, небезпечно опинитися у зоні згоряння сухостою тим, хто схильний до алергії. Також небезпечно для здоров’я спалювати суху траву чи сміття у містах, де на ґрунті та рослинах осідають важкі метали та залишки пластику, а на сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер переносить на великі відстані, тож від спалювання сухостою страждають не тільки палії.
За інформацією ГУ ДСНС у Рівненській області.
Читайте також: Рятувальники Рівненщини за добу здійснили 50 виїздів на виклики