«Рівненщина реалізує стратегію на перекваліфікацію працівників. Адже нам важливо розвивати ті галузі, які дають ріст цілого регіону. І професійна освіта - одна із таких сфер. Навчально- практичні центри напряму пов’язані із нашими високими показниками ефективності ринку праці», - розповіла заступник начальника відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської ОДА Олена Полюхович.
Вона додала, що вперше сфера професійно-технічної освіти отримала увагу на найвищому рівні держави, що і надалі буде великим стимулом для модернізації профтехосвіти Рівненщини.
Під час освітнього форуму у лютому 2021 року Президент України Володимир Зеленський зазначив, що пріоритетом для держави сьогодні є професійно-технічна освіта. Адже через недостатню увагу до цієї ланки нині країні катастрофічно бракує кваліфікованих робітничих кадрів.
Вже 31 березня Глава держави підписав Указ «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти». Документ, зокрема, передбачає створення Ради з питань розвитку професійно-технічної освіти як консультативно-дорадчого органу при Президентові. Очікується, що орган допоможе модернізувати галузь та дасть додаткові інструменти для якісної підготовки кваліфікованих робітників. Він має об'єднати зусилля всіх стейкхолдерів профосвіти та вивести її на зовсім інший рівень уваги в суспільстві.
Для якнайшвидшої реалізації цих завдань у 2021 році МОН оновить інфраструктуру у закладах професійної освіти. Цьогоріч місцеві бюджети отримають 150 млн грн на створення навчально-практичних центрів сучасної профтехосвіти.
Читайте також: У рівненському ЦНАПі надаватимуть нову послугу