Фото ілюстративне
Лише за 2020 рік на Рівненщині ліквідовано майже 700 несанкціонованих місць відходів та вивезено понад 30 тисяч кубів сміття.

Питання стихійних сміттєзвалищ голова Рівненської ОДА Віталій Коваль підняв сьогодні на селекторі з головами територіальних громад.

Зростання сміттєзвалищ, забруднення лісів та узбіч часто спостерігаю під час поїздок в райони. Давайте разом зупинимо екологічну проблему , щоб нам не було соромно перед наступними поколіннями», - звернувся до керівників громад Віталій Коваль.

За результатами доручено:

  • впродовж двох тижнів надати в РДА перелік усіх сміттєзвалищ на території громад;
  • завершити паспортизацію тих, які досі не внесені до обласного реєстру;
  • розробити комплекс заходів щодо поводження з відходами;
  • окремо звернути увагу на інвентаризацію усіх джерел викидів, які забруднюють повітря. Це – екологічний податок, сплата якого йде в бюджет громад.

«Ми маємо не лише побороти стихійні сміттєзвалища, а й навчити людей правильному поводженню з відходами. Тому працюватимемо і над пропозиціями для Кабміну про збільшення штрафів за викидання сміття у невстановлених місцях», - зазначив голова ОДА.

Віталій Коваль закликав жителів області телефонувати на гарячу лінію Рівненської ОДА (0-800-500-078) та повідомляти про правопорушення у сфері несанкціонованих місць відходів.

Читайте також: На Дубенщині у власність держави повернули приміщення вартістю 400 тисяч гривень