Село Вілля, Березнівського району. Близько півсотні лелек повернулося із вирію у рідні місця. Раніше, говорить місцевий житель Микола Рудик, у селі їх було ще більше. Підозрює, кількість пернатих зменшилась через те, що і харчів для них поменшало. Однак, на лелек місцеві тут щороку чекають.
Через те, що птахи облюбували електроопори для зведення своїх гнізд, інколи трапляються аварійні ситуації. Птахи будують кубла з гілок дерев, моху, сіна, інколи використовують і побутове сміття. Тому вага одного гнізда бузьків може перевищувати пів тонни. Через несприятливі погодні умови кубла просідають і розсипаються. У птахів зникає місце гніздування, а в населення зникає світло, бо руйнуючись кубла обривають електродроти.
А добиратися ремонтній бригаді до місця аварії доводиться щонайменше півтори години. Тож у селі Вілля енергетики Рівненщини встановлюють три кубла для лелек. Спочатку з опори знімають залишки гнізда, а потім чіпляють металевий каркас вище, аніж зазвичай оселяються пернаті. Розібраним кублом потім наповнюють металевий каркас, аби птахи не помітили людського втручання. Паралельно, під час монтажу гнізда енергетики замініюють і зруйновані птахами електродроти.
Облаштовувати нові металеві та міцні гнізда червонокнижним птахам енергетики продовжуватимуть і надалі, ба навіть, розмірковують про змінення тактики.
Нині на Рівненщині облаштовано вже близько ста гнізд. У 70 відсотках випадків в нових помешканнях лелеки охоче оселяються та виводять потомство.
Читайте також: У лісах Рівненщини розпочинається "сезон тиші"