Фото ілюстративне
В Україні пропонують розвивати систему освіти для дорослих та відкрити у вишах центри підтримки студентів, які будуть надавати послуги адаптації учням, що мають особливі освітні потреби. Головна мета цих заходів – створити рівні можливості та вільний доступ до освіти для всіх, незалежно від віку або стану здоров’я.

З бар’єрами в освіті стикаються представники різних суспільних груп. І діти з інвалідністю, і діти з віддалених районів у громадах, люди похилого віку, або мами, які через довгу декретну відпустку втратили кваліфікацію. Саме тому фахівці пропонують подивитися ширше на питання доступності освіти.

Експерти на рівні України розробили пакет ініціатив, який покликаний створити умови для навчання протягом усього життя і отримання необхідних знань у доступний та зручний спосіб.

Наприклад, пропонується розвивати систему Університетів третього віку для літніх людей. Також планується створити вебресурс, де навчальні матеріали таких університетів будуть у вільному доступі. Щоб літні люди мали можливість навчатися з дому. Це дозволить людям на пенсії не замикатися у чотирьох стінах, спілкуватися, залишатися активними членами суспільства.

«На Рівненщині функціонують чотири «Університетів третього віку» - своєрідні проєкти підтримки та турботи про людей старшого віку. Заклади дають змогу слухачам навчитися новітнім технологіям в різних напрямах та упевнено почуватися в сьогоденні, - зазначає директор департамент розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Юлія Шигорева.

Навчання для людей похилого віку проводиться безкоштовно. До організації навчання залучаються соціальні фахівці, медики, юристи, краєзнавці, працівники Пенсійного фонду, служби зайнятості, студенти, волонтери.

Окрема увага приділяється розвитку неформальної освіти. Створенню курсів, тренінгів, освітніх платформ, які зроблять актуальні знання доступними для всіх охочих. Зокрема, пропонується поширювати практики неформальної професійної освіти на підприємствах. Тобто доросла людина зможе протягом усього життя отримувати нові навички, актуальні знання, за потреби швидко змінювати професію та залишатися конкурентоспроможною на ринку праці.

Читайте також: Багатодітні матері Вараша отримали звання "Мати-героїня"