На Рівненщині перші родини отримали погодження на кредити за державною програмою «Доступна іпотека 7%».

Про це повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

«Дві родини отримають пільгові кредити на житло під 7% отримають у Приватбанку, куди вони звернулися як до одного із партнерів програми. Саме банк приймає рішення щодо видачі кредиту. Укладання двох договорів доступної іпотеки погоджено і Фондом розвитку підприємництва, що є регулятором . Також розглядаються інші заявки Уповноваженими банками», - прокоментував Віталій Коваль.

За його словами, ще понад 10 сімей подали заявки. Рівненщина одна з найактивніших серед областей України за програмою «Доступна іпотека 7%».

На сьогодні у програмі «Доступна іпотека 7%» задіяно 18 регіонів та м. Київ.

Загалом в Україні вже підписано 20 кредитних договорів на загальну суму 14,72 млн грн. Уповноваженими банками розглядаються 90 заявок на участь у програмі на загальну суму 85,59 млн грн, при чому як на первинному (17,77%), так і вторинному ринках (82,23%).

Нагадаємо, державна програма «Доступна іпотека 7%» почала діяти з 1 березня. Вона надає можливість людям з відносно невисоким рівнем доходу отримувати житло в кредит з частковою компенсацію відсотків державою.

За словами директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтина Мокляка, стати учасником державної програми може будь-яка українська родина, іпотека може надаватися під житло на первинному ринку, майнові права на квартири та будинки з ділянками, а також квартири на вторинному ринку, які були введені в експлуатацію після 2018 року.

Окрім того, Фондом розвитку підприємництва продовжується робота із залучення банків до програми. Вісім уповноважених банків, які вже долучилися до держпрограми, удосконалюють власні процедури відповідно з умовами програми, проводять навчання персоналу, удосконалюють інформаційні матеріали для потенційних позичальників. Саме банк приймає рішення щодо видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

З переліком уповноважених банків та умовами Програми можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Фонду розвитку підприємництва.

За інформацією Рівненської ОДА.

Читайте також: Понад 85% жителів Рівненщини мають свого сімейного лікаря