«Пріоритетами обласної влади є з безперервне забезпечення усіх необхідних виплат для мешканців нашої області. Особливо, якщо вони соціального характеру. Адже соціально вразливі категорії населення потребують особливого захисту», - зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Так, на пільгові пенсії цього виділили 3,2 млн грн. Нагадаємо, право на пільгову пенсію мають особи, які певний період працювали у шкідливих умовах. Кошти на це передбачені з бюджету медзакладу, а не Пенсійного фонду. НСЗУ також не вправі фінансувати такі витрати.
За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Олега Вівсянника, до проведення медреформи оплата даного виду забезпечення відбувалася шляхом надходження субвенції. Наразі для цього можна використовувати лише кошти незаборонених джерел фінансування. Єдиним таким доступним джерелом є обласний бюджет.
Окрім того, з обласного бюджету додатково виділено 3,5 млн гривень на соціальні стипендії.
Виплата передбачена учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентам закладів фахової передвищої освіти, які є сиротами, або позбавлені батьківського піклування. До категорії додаткового соціального фінансування також належать учні чи студенти, які у період навчання від 18 до 23 років залишилися без батьків.
Нагадаємо, з 1 січня 2021 року розмір соціальної стипендії збільшено до 150% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За інформацією рівненської ОДА.
Читайте також: На Рівненщині запрацював 24-й науково-практичний центр