Фото ілюстративне
З першого квітня 2021 року у Рівненській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби. Заборона встановлюється з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби.

Про це повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль.

Нерест – особливий період у житті мешканців водойм, який обумовлений наявністю сприятливих умов у місці проживання. На нерест риби впливають багато умов, в першу чергу – температура води у водоймі. Для кожного виду риби діапазон температур свій. Якщо температура несприятлива – вода дуже тепла, або, навпаки, занадто холодна, – нерест може взагалі не початися, або пройти частково. Від різкої зміни температури води може загинути і ікра, а також мальок, що виклюнувся. У більшості наших прісноводних риб нерест проходить з весни до початку літа: у квітні нереститься щука, з середини і до кінця травня окунь, судак, лящ, короп, карась. Кожен вид риби для нересту йде на спеціальні нерестові ділянки. Основним ворогом при цьому є антропогенний вплив людини, забрудненні води та несанкціоновані скиди неочищених стоків, різке пониження рівня води, а також браконьєрство, де під час нересту риба втрачає будь яку обережність і стає вразливим об’єктом для лову.

Тому відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Рівненській області від 17 березня 2021 року № 21-ОД забороняється здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства, а також добування водних біоресурсів у водних об’єктах Рівненської області на час ходу риби на нерест і на період ікрометання в такі строки:

  • з 01 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
  • з 01 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;
  • з 01 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.

Нерестовищами вважати ділянки водойм де відбувається нерест риб, зокрема:

  • мілководні, зарослі м’якою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм;
  • глибоководні ділянки водойм з турбулентним рухом води, кам’янистим та піщаним дном;
  • стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ любительське рибальство, на водоймах загального користування, з берега за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом.

Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.

Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн.

Читайте також: У селищі на Рівненщині під автомобілем провалився асфальт