На цьому напередодні на засіданні Комітету з економічних реформ наполягав Президент Віктор Янукович, а саме на ухваленні у першому півріччі 2011 року законів про ринок землі та державний земельний кадастр. Самих же селян, як розповідають в асоціації фермерів Рівненщини, непокоїть така поспішність, - адже для продажу сільськогосподарських земель потрібні справедливі та розумні закони, а часу мало.

Фермери занепокоєні, що ситуацією можуть скористатись багатії. А прості хлібороби можуть залишитись ні з чим. Нагадаємо, до кінця мораторію на продаж головного багатства країни лише 9 місяців. А це означає, що закони про ринок землі ухвалюватимуться поспіхом на користь багатіїв та великих агрохолдингів - нарікають в асоціації фермерів. Фахівці кажуть, що навіть міцні фермери Рівне нщини бояться вкладати у виробництво, бо завтра можуть не мати, де працювати.

Водночас дозвіл на продаж землі зменшить її вартість. За словами фахівців Української аграрної конфедерації в Україні існує тіньовий ринок землі сільськогосподарського призначення. І якщо це все узаконити, відкрити, то середня вартість гектара по Україні буде складати близько п'ятисот доларів. Проте, якби зараз в Україні розвиток агробізнесу був достатньо високий, стартова ціна могла б бути в п’ять разів вищою – біля 2,5 тисяч доларів. При таких обставинах десь через п’ять років вартість українських чорноземів була би не менше 10 тисяч доларів за гектар.