Мова йшла про розробку кінематографічних моделей на регіональному рівні.
«Є можливість для Рівненщини долучитися до пілотного проєкту по роботі кінозалів. Наразі в області є лише 7 міст, де здійснюють кінопоказ. Це – Березне, Костопіль, Сарни, Дубровиця, Дубно, Вараш та Рівне, де два кінотеатри. Загалом налічується лише півтори тисячі глядацьких місць, така кількість є замалою для області», – розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Під час наради обговорили важливість координації зусиль усіх гілок влади для розвитку кіноіндустрії.
За словами начальниці управління культури і туризму ОДА Любові Романюк, наразі перед обласною адміністрацією стоїть завдання – сформувати базу даних із переліком кінолокацій у територіальних громадах. Також управління визначить декілька громад, які можуть стати пілотними у створенні економічної моделі сучасного кінозалу.
Проєкт включатиме закупівлю обладнання, зокрема, цифрових проєкторів.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко переконаний, що українська кіноіндустрія має великі можливості для інвестицій і створення конкурентоспроможного продукту.
Нині «кіно» розглядають як кластер, де готові просувати кілька речей. Це і промоції кіно, і новації, нові навички кінематографістів, навчання, створення конкурентоспроможного середовища та інфраструктури.
Читайте також: Рівненщина отримає гроші на Інтернет у віддалених селах