Верховна Рада України на засіданні в середу ухвалила в другому читанні законопроект № 3755 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж. Відповідне рішення підтримали 315 народних депутатів України.

Документом передбачається внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України. Зокрема, пропонується посилити адміністративну відповідальність за порушення правил пожежної безпеки.

Про це повідомляє ГУ ДСНС у Рівненській області.

Згідно з пояснювальною запискою, необхідність ухвалення цього проекту закону викликана, зокрема, відсутністю належного державного контролю та дієвих важелів впливу стосовно правопорушників, які фактично створюють умови для виникнення пожеж: випалюють стерню, луки, пасовища, ділянки зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, залишають рослинність або її залишки та опале листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, на території зелених насаджень та газонах у населених пунктах тощо.

Зазначається, що розмір санкцій, який до сьогодні розраховується від офіційно встановленого розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн.), залишається надзвичайно низьким у порівнянні з завданою шкодою.

Зокрема, у Кодексі пропонується внести зміни у низку статей, підвищивши штрафи за такі порушення. Зокрема, у статті 175 щодо порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки підвищити штраф і встановити його від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: Ціну за транспортування газу знижено, але Рівненщини це не стосується