Як розповів заступник Міністра енергетики України Юрій Бойко, за спільної ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Уряду та за підтримки народних депутатів схвалено в цілому законопроєкт, який дозволяє здійснити компенсацію пільг, які були скасовані 1 січня цього року.
«Це означає, що людям, які використовували електроопалення, людям, які мешкали в багатоквартирних будинках, де відсутнє газопостачання або немає систем централізованого опалення, а також багатодітним сім’ям та дитячим будинкам приватного типу буде повернуто в повному обсязі різницю між тими тарифами, які діяли до кінця минулого року, і з новими, які встановлені з 1 січня», - заявив Юрій Бойко.
На цю мету Верховна Рада України виділила 1,4 млрд грн, а в понеділок Уряд затвердив механізм, який не передбачатиме участі людей у процесі отримання цих компенсацій - усе відбуватиметься автоматично.
За словами голови Рівненської ОДА Віталія Коваля, на Рівненщині компенсацію за електроопалення отримають майже 28 тисяч жителів області.
«До цих категорій споживачів належать майже 10 тисяч абонентів, які використовують електрику для опалення свого житла, у тому числі більше 2-х тисяч негазифікованих господарств. Важливо, що на таку підтримку від держави можуть розраховувати 18 тисяч багатодітних родин, а також прийомні сім’ї та будинки сімейного типу», - розповів Віталій Коваль.
До слова, лише на січень для Рівненщини передбачили більше 241 млн на пільги та субсидії.
Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», перший етап реформування енергоринку відбувся на початку 2021 року.
Урядом встановлена єдина ціна на електроенергію для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт. Це дозволило запобігти зростанню тарифу майже в два рази (до 3 грн).
Водночас, вжито заходів для захисту населення від зростання цін на енергоносії в умовах карантину та осінньо-зимового періоду.
Читайте також: У Рівному пропонують відновити особливе моління біля колони Богородиці