Починаючи з 1 січня 2020 року українські студенти не матимуть можливості закінчити заклади вищої освіти з відзнакою.

Про це йдеться у відповідному наказі Міністерства освіти і науки України від 29 грудня 2020 року.

Наказ “Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) та додаток до них, зразка академічної довідки” вступив у силу 1 січня 2021 року. Його підписав новообраний міністр освіти Сергій Шкарлет.

Згідно з інформацією, затвердженою у документі, в дипломах молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра, який видається випускникам без громадянства, буде додатково зазначатися рік вступу та повне найменування закладу освіти, до якого особа вступила на початку навчання в Україні.

Також в дипломах спеціаліста та молодшого спеціаліста у графі “ступінь вищої освіти” буде вказуватись освітньо-кваліфікаційний рівень.

Окрім того, відтепер при закінченні ВНЗ випускникам видаватимуться дипломи без можливості отримати відзнаку. Це означає, що університети України більше не видаватимуть “червоні дипломи”. Таким чином, останні дипломи з відзнакою отримали студенти, що випустилися у 2020 році.

Нагадаємо, Шкарлета було призначено очільником міністерства освіти і науки України на депутатському засіданні Верховної Ради від 17 грудня.

Читайте також: Кількість інклюзивних класів у школах Рівненщини збільшилась в 11 разів