Медик Тарас Жиравецький вважає, що в Україні вже є 32 тисячі інфікувань на добу, але буде ще гірше.

Лікар Тарас Жиравецький прогнозує, що пік епідемії коронавірусу в Україні буде досягнуто в січні-лютому, а нинішню статистику в 12-13 тисяч заражених на добу можна множити на 5.

Про це медик розповів виданню OBOZREVATEL. 

"Пік повинен настати десь у січні-лютому – тоді буде найбільше навантаження на тих, хто захворів і потрапив до стаціонару. Далі підемо вниз. Зараз ми тільки розганяємося, хоча це вважається, як друга хвиля. Важко сказати, скільки хворих виявлятимуть у пік. Навіть нинішню статистку в 12 тис. можна множити на 5", – припустив лікар.

Жиравецький зазначив, що не всі інфіковані потрапляють до лікарень, тому саме на 5 можна умовно множити статистику.

"Навіть кожен третій не потрапляє в стаціонар і не кожен десятий. Думаю, десь 32 тис. хворих на добу у нас є. Але колективного імунітету поки немає. Він настає, коли перехворіє 60-70 відсотків населення", – підсумував він.

Додамо, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Інтер" заявив, що тотальний карантин в Україні можуть запровадити, коли за добу фіксуватимуться 30 тисяч нових інфікованих COVID-19.

Зазначимо, раніше міністр запевняв, що впровадять повний локдаун при 9 500 і при 15 000 нових випадків, але за кілька місяців "планка" піднялась.

Читайте також: Коронавірусний антирекорд: в Україні виявили 14 580 нових інфікованих