Останній же звернувся за порадою до працівників Нобельського національного природного парку для ідентифікації знахідки.
Про це повідомляють Зарічненська газета "Полісся" та Нобельський Національний Природний Парк на власних сторінках у Facebook
При попередньому огляді, учасники імпровізованої колегії припустили, що це – зуб доісторичної тварини, можливо - мамонта. Однак для достовірної ідентифікації дирекція НПП звернулася до науковців з Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Експонат надіслали поштою на адресу університету і після його детального вивчення професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеграфії, доктор географічних наук Богдан Рідуш підтвердив припущення – зуб і справді належить одному з різновидів мамонта, які жили в нашому краї понад десять тисяч років тому.
"Встановлено, що це - лівий верхній моляр другої дорослої зміни (М2), який належав молодій особині Mammuthus primigenius. Це проміжна (між ранньою та пізньою) товстоемалева форма мамонтів, яка існувала на території Східної Європи у другій половині пізнього плейстоцену, приблизно в інтервалі 55-27 тис. років тому", - офіційний висновок науковця.
Зуб цілий. Повна кількість пластин в зубі – 16. Довжина коронки зуба складає 174 мм, висота – 147,5 мм, ширина – 82,7 мм. Частота пластин на 10 см – 10,25. Середня товщина емалі – 1,7 мм. Зуб практично не зачеплений стиранням, тому форму стирання описати неможливо.
Це перша ідентифікована і досліджена знахідка подібного типу в межах нашого краю, кажуть у парку. Можливо, на місці знаходження є й інші рештки давньої тварини. Для цього планують провести більш детальний огляд та вивчення території.
Зокрема, зуб мамонта займе місце в експозиції історико-природничого музею, який створюють при Нобельському НПП.
Читайте також: Родина з Рівненщини взяла участь у проєкті "Міняю жінку"