На Рівненщину поступово надходять дози вакцини для профілактики грипу.

Як розповів начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області Сергій Лебедь, з початку жовтня лише мережа «Рівнефармація» реалізувала понад 900 доз вакцин різних виробників.

Зокрема, це Джісі Флю корейського виробництва, Інфлувак (Нідерланди) та Ваксігрип (Франція). Усі вони були рівномірно розподілені між аптеками мережі міста Рівного і районів. Очікується надходження вакцин інших виробників.

Сергій Лебедь нагадав, що щочетверга на сайті Рівненської ОДА публікується інформація про наявність противірусних лікарських препаратів, респіраторів, безконтактних термометрів в аптечних закладах регіону. Також до моніторингу додано вакцини для профілактики грипу, експрес-тести для визначення вірусів грипу і пульсоксиметри.

Аби впевнитися у наявності необхідних ліків та вакцин, варто попередньо звернутися за довідкою у необхідну аптеку.

Як відзначив сьогодні, 28 жовтня, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу, питання поставок вакцин проти грипу лежить виключно у комерційній площині, оскільки вакцинація проти цього захворювання не є в переліку обов’язкових щеплень. За кошти ж державного бюджету МОЗ централізовано закуповує вакцини проти грипу для осіб з групи ризику, зокрема медичних працівників.

«МОЗ домовилось з виробниками вакцин проти грипу про збільшення її кількості цього року. Очікується, що всього в країну буде завезено більше 650 тисяч доз. Водночас минулого року проти грипу вакцинувалось 238 тисяч осіб. Поставки заплановані на жовтень-листопад», - зазначив Максим Степанов.

Читайте також: Дочка відомого художника Георгія Косміаді захворіла на COVID-19